فرصت شش ماهه برای تفکیک اینترنت ایران از جهان

0

فرصت شش ماهه برای تفکیک اینترنت ایران از جهان

پس از اعلام نرخ های جدید تعرفه اینترنت، یکی از سوالات مهمی که ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده بود، تفاوت در نظر گرفته شده برای ترافیک داخلی و ترافیک بین المللی در این سیستم تعرفه جدید بود. در واقع تصمیم گیری ها به گونه ای بوده است که مصرف ترافیک خارجی هزینه ای بیشتر از مصرف ترافیک داخلی برای کاربران داشته است. حالا خبر می رسد که وزارت ارتباطات فرصت شش ماهه ای را برای شرکت های ارائه دهنده اینترنت در نظر گرفته تا فرآیند تفکیک اینترنت داخلی و خارجی را اجرایی کنند.

طبقه اطلاعیه وزارت ارتباطات، به همه شرکت های ارائه دهنده سرویس های اینترنتی 6 ماه و تا اول بهمن ماه سال جاری فرصت داده شده تا شرایط را برای تفکیک ترافیک داخلی از ترافیک بین المللی فراهم کنند. همچنین در توضیحات آمده است که در صورت عدم موقفیت به اجرای این طرح، شرکت ها می بایست حداقل یک سوم سقف حجم ترافیک داخلی بر اساس قانون جدید را به سقف حجم ترافیک بین المللی مجاز کاربران اضافه کنند.

همان طور که در جدول فوق نیز مشاهده می کنید، کاربران دیگر قادر به خرید اینترنت نامحدود نخواهند بود و سرویس های آنها به صورت سرویس بدون حجم تغییر نام پیدا کرده است. سرویس بدون حجم در واقع شکل دیگری از اینترنت حجمی است که در حال حاضر نیز به کاربران ارائه می شود. برای مثال در قانون جدید در صورتی که کاربران نرخ 1024 کیلوبیت بر ثانیه را از شرکت ها خریداری کنند خواهند توانست تا 20 گیگابایت از ترافیک داخلی یا 10 گیگابایت ترافیک بین المللی استفاده کنند و پس از پایان این سهمیه آنها می بایست نسبت به خرید اینترنت به صورت آزاد اقدام کنند. به نظر می رسد کاربران ایرانی اینترنت روزهای بسیار سختی را در آینده ای نزدیک در پیش خواهند داشت.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید