فرصت طلبی آمریکا برای فروش سلاح به “پاکستان”

0

خبرگزاری میزان – همزمان با سفر نخست وزیر پاکستان به آمریکا برای دیدار با عالی ترین مقامات این کشور، برخی گزارش ها از تلاش آمریکا برای استفاده از این فرصت برای فروش بخشی از سلاح های گران قیمت خود به پاکستان حکایت دارد.

فرصت طلبی آمریکا برای فروش سلاح به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز نوشته است که دولت باراک اوباما سعی دارد به بهانه تقویت روابط با پاکستان، هشت فروند جنگنده F-16 به این کشور بفروشد.

براساس این گزارش، نیروی هوایی پاکستان هم اکنون بیش از 70 فروند جنگنده F-16 و دهها فروند جنگنده فرانسوی و چینی در اختیار دارد علاوه بر اینکه این کشور، خط تولید جنگده های JF-17 به عنوان محصول مشترک پاکستان و چین را نیز در اختیار دارد.

آمریکا در شرایطی قصد فروش تحمیلی جنگنده های گران قیمت خود به پاکستان را دارد که در روزهای اخیر ‘رانا تنویر حسین’ وزیر تولیدات دفاعی پاکستان در مراسم افتتاحیه یک نمایشگاه دستاوردهای دفاعی پاکستان در اسلام آباد، به صراحت اعلام کرد که جنگنده های JF-17 از قابلیت های بسیار بالایی برخوردار هستند و حتی با پیشرفته ترین جنگنده ها از جمله F-16 قابل رقابت هستند.

با توجه به این اظهارات روشن وزیر تولیدات دفاعی پاکستان، این کشور عملا نمی تواند به جنگنده های آمریکایی نیاز داشته باشد و فروش جنگنده های جدید آمریکا به پاکستان، فقط در قالب ایجاد یک بازار جدید برای سلاح های آمریکایی قابل توجیه است.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید