فرق خطای درمانی با خطای پزشکی

0

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مقوله خطای پزشکی با پزشک خطاکار کاملا جداگانه بوده و این مسئله سبب بی‌اعتمادی مردم می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ،علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست خبری رییس و معاونان این دانشگاه که عصر امروز در ساختمان ستادی علوم پزشکی تهران برگزار شد، با اشاره به وظیفه پزشکان مبنی بر ارتقای سطح سلامت جامعه و پیشگیری از مرگ‌های نابه‌هنگام اظهار داشت: با بالا رفتن سطح سلامت مردم امید به زندگی در بین ایرانیان از 64 سال به 74 سال رسیده که برای رسیدن به این سن از سلامت پزشکان در سراسر کشور دردسر‌های زیادی را کشیده‌اند.

وی بیان کرد: دانشجویان پزشکی بهترین سال‌های عمرشان را در تحصیل گذرانده و پس از مدت زمان طولانی می‌تواند با ارائه تعهد‌نامه مجوز طبابت خودشان را از وزارت بهداشت بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه وظیفه پزشکان ارائه خدمت به نیازمندان در حوزه سلامت است افزود: در سال‌های اخیر بی‌مهری‌های زیادی در حوزه پزشکی انجام شده و همین مسئله سودجویی‌های مختلفی در رسانه‌های کشور ایجاد کرده است.

جعفریان ادامه داد: خطای پزشکی در کار طبابت یک مسئله عادی بوده و این مقوله با پزشک خطاکار کاملا متفاوت است و ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران با پزشک خطاکار شدیدا برخورد می‌کنیم.

وی یادآور شد: اشتباه شدن مقوله خطای پزشکی با پزشک خطاکار و طرح آن در رسانه‌های کشور سبب خدشه‌دار شدن اعتماد مردم نسبت به پزشکان می‌شود این مسئله سبب ضربه دیدن بیشتر مردم با پرداخت هزینه‌های گزاف معالجات پزشکی می‌شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید