فرمانده ارشد نظامی چین به “هند و پاکستان” سفر می‌کند

0

خبرگزاری میزان – وزارت دفاع چین از سفر “فان چان لانگ” فرمانده ارشد ارتش آزادی‌ بخش چین و معاون کمیسیون مرکزی ارتش این کشور به هند و پاکستان در ماه آینده خبر داد.

فرمانده ارشد نظامی چین به به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از “داون نیوز”، “فان چان لانگ” فرمانده ارشد ارتش آزادی‌ بخش چین و معاون کمیسیون مرکزی ارتش این کشور در ماه آینده به دو کشور هند و پاکستان سفر می کند.
 
یانگ یوجون سخنگوی وزارت دفاع چین در خصوص این سفر بیان داشت: هدف از این سفر افزایش روابط دوستانه و همکاری های مشترک برای برقراری امنیت درمنطقه است.
 
این سفر به دنبال ادامه و تشدید درگیری ها بین هند و پاکستان در خطوط مزری کشمیر و جنگ بر سر دیوار مرزی  در این مناطق و اظهار نگرانی چین از ادامه این درگیری ها و مضر بودن آن برای امنیت منطقه صورت می گیرد.
 
لازم به ذکر است که چین و پاکستان روابط نزدیکی با یکدیگر دارند اگرچه هند و چین درگیر برخی منازعات مرزی هستند و این منازعات حتی یک بار در سال 1962 میلادی آنها را در مقابل یکدیگر قرار داد و سبب شد تا روابط میان دو کشور تیره شود اما سفر سه روزه «نارندرا مودی» نخست وزیر هند به «پکن» که اواخر اردیبهشت ماه سال جاری صورت گرفت، فرصت مناسبی را فراهم آورد تا دو طرف اعلام کنند، قصد کنار گذاشتن اختلافات را دارند. اما  نباید فراموش کرد که هند همچنان رقیب بزرگ تجاری چین در منطقه به حساب می آید و «پکن» نزدیکی به “اسلام آباد” را اهرم فشاری بر “دهلی نو” می داند.

چین در طول سال‌های گذشته به دنبال افزایش روابط دوجانبه با پاکستان بوده است، سفر رئیس جمهور چین «شی جین پینگ» درآوریل سال جاری به «اسلام آباد» و سرمایه‌ گذاری 46 میلیون دلاری در کریدور اقتصادی چین – پاکستان از جمله تلاش‌های «پکن» برای افزایش روابط تجاری اقتصادی دو کشور و در دست گرفتن بازار رقابت با هند در منطقه است.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید