فروشگاه های اپل مورد هدف سارقین با لباس مبدل کارمندان

0

فروشگاه های اپل مورد هدف سارقین با لباس مبدل کارمندان

ضرب المثل “از آب گل آلود ماهی گرفتن” این روز ها در شرایط زیادی قابل استفاده است. در برخی مکان ها مانند فروشگاه های پر رفت و آمد که کارمندان زیادی در آن مشغول فعالیت هستند و گستردگی این فروشگاه ها آنقدر زیاد است که ممکن است خیلی از کارمندان در طول کار با هم برخوردی نداشته باشند، کنترل امنیت کاری دشوار تلقی میشود. به خصوص وقتی عده ای سارق باهوش آن مکان را هدف بگیرند. حال فروشگاه های اپل که پیش از این نیز سابقه ی این اتفاق را داشتند بار دیگر توجه سارقین را جلب کرده اند و این افراد با لباس مبدل کارمندان وارد فروشگاه های اپل میشوند و دست به سرقت میزنند.

 

طبق گزارش ، چندی پیش چندین سارق در نیویورک این ایده را اجرایی کردند و چندین هزار دلار از دستگاه های موجود در این فروشگاه ها را به سرقت برده اند. سارقین به طور خیلی ساده مانند کارمندان فروشگاه اپل لباس پوشیده اند و پس از ورود به فروشگاه مستقیما به سراغ قفسه بندی های فروشگاه رفته اند. در ماه مارچ نیز فروشگاهی دیگر توسط پرسنل تقلبی دو بار مورد سرقت قرار گرفته بود که در این اقدام 67 گوشی آیفون با ارزش تقریبی 50 هزار دلار ناپدید شدند.  این بار نیز شخصی با همین روش، در منطقه ی SOHO شهر لندن، وارد فروشگاه خرده فروشی اپل شده است و 19 آیفون را به سرقت برده است.

بر اساس گزارشات، این فرد که با نام مستعار MO، معرفی شده است مانند دیگر کارمندان فروشگاه لباس پوشیده و دستگاه هایی را به ارزش تقریبا 16 هزار دلار ربوده است. او و دیگر شریک جرمش به طور خیلی ساده پس از ورود به فروشگاه آیفون ها را داخل لباس خود مخفی میکنند و سپس از فروشگاه خارج میشوند. نکته ای به آن اشاره شده، این است که مقصر اصلی این قضیه احتمالا یونیفرم جدید کوپرتینویی ها است. کمپانی اپل در هر فصل و برای هر محصولی، از لباس کار مخصوصی برای کارکنان فروشگاه های خود استفاده میکرد.

اما سال گذشته یکی از مدیران فروش کمپانی اپل، لباسی دائمی را برای کارکنان در نظر گرفت که یک تیشرت آبی با لوگوی کوچک اپل بود که مانند این لباس را هر کسی میتوانست به راحتی از طریق فروشگاه های آنلاین تهیه کند.  همان طور که گفته شد، تامین امنیت فروشگاه های کوچک به مراتب سخت تر از این کار برای فروشگاه های بزرگ با تعداد کارمندان بسیار زیاد است و قطعا فروشگاه های اپل نیز در دسته ی دوم قرار میگیرند. اما نکته ی مبهمی که وجود دارد این است که انتظار میرود دست کم هر کارمند فروشگاه اپل، از یک کارت شناسایی مخصوص بهره مند باشند اما به نظر میرسد این گونه نیست و همین باعث شده تا سارقین به این راحتی اقدام به تخلف کنند. نظر شما در این خصوص چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید