فروش «اسپکتر» از مرز نیم میلیارد دلار گذشت/ جیمزباند می‌تازد

0

به نقل از گیگر:

«اسکپتر» فیلم جدید جیمز باند ۵۴۴ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرد.

 به گزارش سینماخبر،«اسپکتر» برای دومین آخر هفته در راس فیلم‌های پرفروش ایستاد و با قدرت در بازارهای بین‌المللی نیز حضور یافت.

با وجود کشتار پاریس در آخرهفته‌ای که گذشت و بسته بودن بیشتر سینماهای زنجیره‌ای فرانسوی از جمله گومان-پت،UVG و MK۲ و تاثیر بیرون ماندن فرانسه از دایره فروش این فیلم، «اسپکتر» آمار خوبی در فروش به دست آورد.

فیلم جدید جیمز باند موفق شد در مدت اکرانش در مجموع ۴۱۳.۱ میلیون دلار در بازارهای خارجی و در مجموع ۵۴۳.۸ میلیون دلار در سراسر جهان به فروش برساند. این در حالی است که این فیلم هنور در همه جا به نمایش درنیامده و ۶۳ منطقه از ۶۹ منطقه بازار فیلم، به تماشای این فیلم نشسته‌اند.

جیمز باند که این هفته در ۱۴ بازار جدید به نمایش درآمد، در چین چندین رکورد به جای گذاشت. مردم چین روز جمعه شاهد افتتاخ این فیلم بودند و در فاصله جمعه تا شنبه این فیلم در ۱۴۷۰۰ سالن به نمایش درآمد و ۴۸.۱ میلیون دلار فروش کرد.

در استرالیا نیز این فیلم  ۸.۷ میلیون دلار از ۶۱۰ سالن سینما کسب کرد و در کره جنوبی ۸.۲ میلیون دلار از ۱۱۰ سالن سینما به دست آمد.   

باند در یونان ۱.۳ میلیون دلار از اکران در ۱۸۴ سالن سینما به دست آورد ، در نیوزیلند ۱.۳ میلیون دلار از ۱۳۶ سالن سینما و در بازار فرانسه زبان سوییس نیز ۱.۱ میلیون دلار از ۵۲ سالن سینما فروش کرد.

این فیلم برای سومین آخر هفته که در بریتانیا به نمایش درآمد، با کاهشی ۳۶ درصدی روبه رو شد و ۱۳.۱ میلیون دلار از ۲۱۰۰ سالن سینما فروش کرد . فروش ۱۲۱ میلیون دلاری این فیلم در بریتانیا آن را به سومین فیلم پرفروش بریتانیا بدل کرده است.

این در حالی است که هلندی‌ها این هفته ۱.۱ میلیون دلار به فروش این فیلم در کشورشان اضافه کردند و مجموع رقم فروش آن را به ۱۱.۸ میلیون دلار رساندند.

دیگر کشورهای اروپایی نیز همچنان از «اسپکتر» استقبال کردند. آلمان ۱۳.۳ میلیون دلار دیگر بلیت فروخت تا مجموع فروشش را به ۳۸.۷ میلیون دلار برساند، ایتالیا ۳ میلیون دلار دیگر فروخت تا در مجموع ۱۰ میلیون دلار فروخته باشد، روسیه ۲.۷ میلیون دلار دیگر فروخت تا ۱۰.۷ میلیون دلار فروخته باشد، مکزیک ۲.۲ میلیون دلار فروخت تا در مجموع ۸.۳ میلیون دلار فروخته باشد. «اسپکتر» در برزیل تاکنون  ۵.۳ میلیون دلار، در بخش آلمانی زبان سوییس ۷.۲ میلیون دلار و در اسپانیا ۵.۶ میلیون دلار فروش کرده است.

این فیلم پرفروش‌ترین فیلم سه فصل سال در چهار بازار اسکاندیناوی هم شده و ۱۰.۵ میلیون دلار در دانمارک، ۹.۵ میلیون دلار در سوئد، ۷.۴ میلیون دلار در نروژ و ۶.۳ میلیون دلار در فنلاند فروخته است.

این فیلم از سیستم آی مکس نیز تاکنون ۴۰ میلیون دلار در سراسر جهان کسب کرده است.

منبع:مهر

 

 

پاسخ دهید