فروش بیش از 28 میلیون گوشی هوشمند هواوی در سه ماهه ی اول سال 2016

0

فروش بیش از 28 میلیون گوشی هوشمند هواوی در سه ماهه ی اول سال 2016

کمپانی هواوی که تا سال های پیش فقط در زمینه تجهیزات مخابراتی فعالیت گسترده داشت، پس از ورود به بازار گوشی های هوشمند پیشرفت فوق العاده ای را تجربه کرد. این کمپانی به خوبی نیاز های بازار را درک کرد و گوشی هایی با ارزش خرید بالا را روانه ی بازار کرد و ابتدا از از کشور خانگی یعنی چین کار خود را آغاز کرد و روز به روز دامنه ی منطقه ای خود را وسیع تر کرد به گونه ای که امروزه در سراسر جهان گوشی های هوشمند این کمپانی به فروش میرسد و پس از سامسونگ و اپل، هواوی سومین تولید کننده ی برتر گوشی های هوشمند در جهان به شمار میرود. امسال نیز این کمپانی پرچمدار شایسته ی P9 را روانه ی بازار کرد که یکی از بهترین محصولات هواوی تاکنون بوده است.

 

سال گذشته هواوی موفق به فروش بیش از 100 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سر تا سر جهان شد و در بین بیش از 300 سازنده ی گوشی های هوشمند در چین، به عنوان برترین کمپانی انتخاب شد. دستاورد های متعدد هواوی باعث شد تا در حال حاضر این کمپانی فقط غول هایی مانند سامسونگ و اپل را در جایگاهی بالاتر از خود ببیند هر چند بسیاری از پیش بینی ها حاکی از این دارند که تا سال 2020 هواوی خواهد توانست که سامسونگ را نیز پشت سر بگذارد. در نگاه اول این اتفاق غیر ممکن به نظر میرسد اما با نگاهی به وضعیت گذشته ی هواوی و مقایسه با وضعیت فعلی این کمپانی در میابیم که هواوی کار های غیر ممکن زیادی را انجام داده است.

به دنبال موفقیت سال گذشته ی هواوی، این بار هدف کمپانی در سال 2016 این است که بیش از 140 میلیون گوشی هوشمند را به فروش برساند و با گزارشی که اخیرا از آمار فروش این سازنده ی چینی منتشر شده است، نشان از این دارند که هواوی به خوبی در حال حرکت به سوی هدف مشخص خود است و تا اینجای کار به میزان فروش ایده آلی دست پیدا کرده است. بر اساس این گزارش، هواوی با معرفی گوشی های جدید خود و عرضه ی آنها به بازار توانسته است که در عرض سه ماهه ی اول سال جاری، 28 میلیون و 300 هزار دستگاه گوشی هوشمند را به فروش برساند. دو پرچمدار هواوی P9 و P9 Plus که حدودا دو ماه از زمان معرفی آن ها میگذرد فروش بسیار خوبی داشته اند و بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی هواوی تاکنون 2 میلیون و 600 هزار دستگاه از این دو مدل به فروش رفته است. به نظر میرسد دوربین دوگانه ی قدرتمند پرچمداران هواوی که با همکاری کمپانی آلمانی و نام آشنای Leica ساخته شده است، مهم ترین فاکتور فروش موفقیت آمیز این دو گوشی هوشمند بوده اند.

انتظار میرود که در ماه جولای، هواوی پرچمدار دیگری را با نام Honor 8 روانه ی بازار کند که قیمتی حدودا 300 دلاری خواهد داشت. پس از آن در ماه سپتامبر احتمالا هواوی نماینده ای جدید از سری Mate را روانه ی بازار کند که پیش بینی میشود Mate s2 قیمتی بین 600 تا 750 دلار خواهد داشت. این دو گوشی قدرتمند و مهم احتمالا باعث میشوند که اعداد و ارقام به سوی هواوی بالا تر بروند و میزان فروش خوب کمپانی همچنان ادامه یابد. در حالی که در شایعاتی نامعتبر گزارش شده بود که هدف هواوی فروش 120 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال جاری است، یکی از مدیران ارشد تجاری این کمپانی طی مصاحبه ای در کنگره ی جهانی موبایل در شهر بارسلونا تائید کرد که هدف هواوی همچنان فروش 140 میلیون گوشی در سال 2016 است و احتمالا باید شاهد رشد فروش 40 در صدی این کمپانی باشیم.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید