فروش خودروهای چینی در سراشیبی!

0

وضعیت کنونی شرکت‌هایی که به مونتاژ خودروهای چینی می‌پردازند چندان مطبوب نیست و به شدت با کاهش تولید و فروش مواجه شده اند. این در حالی است که دو شرکت سایپا و ایران خودرو جان تازه‌ای گرفته‌اند و تولید و فروش آنها رشدی مثبت داشته است.

تنها خودروساز چینی کشور که با رشد روبرو بوده، شرکت مدیران خودرو است، که با رشد ۶۶ درصدی توانسته میزان تولید خود را از ۱۹۳۷ دستگاه در دی ماه سال ۹۳ به ۳۲۱۶ دستگاه برساند.

12

اما باقی شرکت‌ها وضعیت مطلوبی ندارند؛ به عنوان مثال تولید شرکت راین خودرو با کاهش صد در صدی تولید، از ۲۱۱ دستگاه در دی ماه ۱۳۹۳ به صفر رسیده است.

همچنین کرمان موتور با کاهشی ۵۸.۲ درصدی مواجه شده و میزان تولید آن از ۴۶۲۷ دستگاه در دی ماه ۱۳۹۳ به ۱۹۳۲ دستگاه کاهش یافته است.
گروه خودروسازی بهمن نیز با کاهش ۸۵.۹ درصدی در میزان تولید روبرو شده است و از تولید ۵۶۶ دستگاه در دی ماه ۱۳۹۳ به تولید ۸۰ دستگاه رسیده است. این آمار نشان از رشد ۲.۶ درصدی میزان تولیدات ایران خودرو و همچینین رشد ۶.۴ درصدی تولیدات سایپا دارد.

این وضعیت در شرایطی به وجود آمده است که بسیاری از کارشناسان معتقدند که در آینده یکه تاز فروش خودروها در داخل کشور چینی‌ها هستند و سهمی قابل توجه را برای آنها در نظر می‌گیرند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید