فروش ناامید کننده گریبان فیلم دوم استیو جابز را هم گرفت!

0

فروش ناامید کننده گریبان فیلم دوم استیو جابز را هم گرفت!

استیو جابز و تاثیر چشمگیر او بر دنیای فناوری بر کسی پوشیده نیست و شاید به جرات بتوان گفت در میان دیگر همنوعان خود شناخته شده ترین فرد برای جهانیان است. چنین جایگاهی، سرگذشت جابز را برای صنعت فیلم سازی جذاب می کند و به دو فیلمی منتهی می شود که تا کنون از زندگی او ساخته شده است. فیلم نخست در گیشه به شدت شکست خورد و به نظر می رسد فیلم دوم هم که به تازگی اکران شده، مسیر مشابهی را طی خواهد کرد.

دو سال پیش نخستین فیلم از زندگینامه جابز با بازی اشتون کاچر روی پرده نقره ای رفت و با فروش تنها 6.7 میلیون دلار در نخستین آخر هفته اکران خود (و فروش ضعیف پس از آن)، در گشیه به شدت شکست خورد. امسال فیلم “استیو جابز” را کمپانی یونیورسال ساخته و آن را به قلم آرون سورکین (نویسنده موفق فیلم شبکه اجتماعی درباره فیسبوک) و بازی مایکل فاسبندر در نقش جابز روانه سینما نموده و امید بسیاری هم به فروش بالای آن بسته است. اما آنچه در عمل رخ داده یک فروش ضعیف 7.3 میلیون دلاری در نخستین آخرین هفته اکران (از جمعه تا یکشنبه) است که جایگاهی بیش از هفتم را در میان 10 فیلم پر فروش برای آن رقم نمی زند. اینکه دلیل چنین فروش پایینی در خاک ایالات متحده چیست، دقیقا بر ما معلوم نیست. می دانیم که لورن جابز همسر استیو جابز به شدت با ساخت فیلمی درباره زندگی او مخالف بوده و شنیده شده از لئوناردو دی کاپریو و کریستین بیل دو کاندید قبلی ایفای نقش جابز خواسته بود این نقش را نپذیرند. همچنین تیم کوک در یک گفتگو سازندگان فیلم اخیر را عده ای فرصت طلب خطاب کرده و در آخر اینکه مردم آمریکا از جابز خاطرات خوبی دارند و او را فردی بسیار ارزشمند دانسته و در ذهن آنها عمدتا با آیفون شناخته می شود. این در حالی است که دو فیلم اخیر بیشتر روی بخش های تاریک زندگی جابز تمرکز کرده اند و از طرفی به سرگذشت او تا پیش از معرفی آیفون می پردازند.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید