فروش گلکسی S7 و S7 Edge بزودی از مرز ۲۵ میلیون واحد عبور می‌کند

0

گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge قطعا موفقیتی برای سامسونگ هستند. تحلیلگران انتظار دارند که به‌زودی میزان فروش آن‌ها، از مرز ۲۵ میلیون واحد عبور کند. ۱۵ میلیون از این دو گوشی در سه ماهه دوم به فروش رفته است.

همه این‌ها، باعث می‌شود که درآمد سامسونگ در این سه ماهه به ۳.۶۳ میلیارد دلار برسد. به دلیل فروش بالای این دو پرچم‌دار، متوسط قیمت فروش گوشی‌های سامسونگ، از ۲۱۷ دلار در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، به ۲۲۸ دلار در سه ماهه دوم برسد.

عوامل موفقیت این دو پرچم‌دار را می‌توان در کیفیت، بازاریابی و زمان عرضه خلاصه کرد. بسیاری از افراد به کیفیت آن استناد کرده‌اند. زمانی که سامسونگ از این دو گوشی در کنگره موبایل اسپانیا رونمایی کرد، بسیار انتقاد کردند که سامسونگ ویژگی‌های جدیدی به آن‌ها اضافه نکرده است. اما استراتژی سامسونگ این بوده که به جای معرفی قابلیت‌های جدید، نقاط ضعف پرچم‌داران قبلی خود را پوشش دهد. به عنوان مثال، باتری گلکسی S7،‌ از مدل پیشین خود ۱۸ درصد بهتر است. دوربین آن نیز کیفیت بالاتری دارد. البته سامسونگ به حرف مشتریان خود نیز گوشی داد و کارت حافظه و ضد آب بودن را دوباره به این گوشی‌ها برگرداند.

سامسونگ همچنین کمپین بازاریابی گسترده‌ای با شعار «فراتر از محدودیت‌های تکنولوژی امروز» آغاز کرد. همچنین با Oculus همکاری کرد تا هدست‌های واقعیت مجازی Gear VR را مجانی در اختیار کاربران قرار دهد.

استراتژی نهایی سامسونگ، زمان عرضه این دو پرچم‌دار بود. سامسونگ زمان رونمایی را شش ماه بعد از رونمایی آی‌فون قرار داد. همچنین رونمایی این دو گوشی،‌ پیش از ال‌جی G5 و اچ‌تی‌سی ۱۰ بوده است. ترکیب این سه عامل، باعث شده است که پرچمداران سامسونگ موفقیتی خیره‌کننده‌ داشته باشند.

gsmarena_002

ایمان روستا

فیزیک خوندم و بعد از اون ژئوفیزیک. از نوجوانی با یادگیری DOS وارد دنیای کامپیوتر و آی‌تی شدم تا الان که به عنوان نویسنده در خدمت شما هستم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید