فروش 25 میلیون دستگاه سامسونگ گلکسی اس 7 تا انتهای ماه ژوئن

0

فروش 25 میلیون دستگاه سامسونگ گلکسی اس 7 تا انتهای ماه ژوئن

شکی نیست که هفتمین نسل پرچمداران کهکشانی سامسونگ، از برترین گوشی های هوشمند ساخت این کمپانی بوده اند. سامسونگ از تمامی تجارب خود که از نسل های قبل گرفته بود و انتقاد های به جایی که کاربران به گوشی های هوشمند این کمپانی داشتند درس گرفت تا پرچمداران جدید را کاملتر و کم نقص تر از قبل روانه ی بازار کند که در این کار کاملا موفق عمل کرد و از بهترین پرچمداران سال جاری را معرفی کرد. با توجه به اینکه تغییرات در طراحی نسل فعلی نسبت به نسل پیشین بسیار ناچیز بود، بسیاری از منتقدین حدس میزدند که این پرچمداران فروش بالایی را تجربه نخواهند کرد اما شرایط کاملا بر وفق مراد سامسونگ در حال رو به جلو رفتن است و طبق گزارشات، تا آخر ماه ژوئن که حدود دو هفته ی دیگر باقیست، 25 میلیون دستگاه از پرچمداران سامسونگ به فروش خواهد رفت.

 

اوایل ماه آوریل بود که سامسونگ دو گوشی پرچمدار گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج را رونمایی کرد. پرچمداران امسال سامسونگ با اینگه تغییرات ناچیزی را داشتند اما این دقیقا همان چیز هایی بودند که کاربران از سامسونگ انتظار داشتند. اضافه کردن شیار کارت حافظه , قابلیت ضد آب و گرد و غبار، دوربین با کیفیت بدون بیرون زدگی لنز و سرعت بالاتر و باطری با عمر بیشتر از مهم ترین درخواست های کاربران از سامسونگ بود و کمپانی به خوبی این نکته ها را دریافت کرد و همین باعث استقبال بسیار خوب کاربران از پرچمدار جدید شد. سامسونگ تا به امروز موفق شده است 10 میلیون دستگاه گلکسی اس 7 به فروش برساند و این روال خوب فروش کمپانی در حال ادامه است.

براساس گزارشی که از کره منتشر شده، میزان فروش دو پرچمدار گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج تا پایان ماه مبلادی جاری به 25 میلیون دستگاه خواهد رسید. بر اساس گزارش Korean industry watchers، سه فاکتور اصلی باعث موفقیت پرچمداران فعلی سامسونگ شدند که عبارتند از، بازاریابی تهاجمی، عرضه ی زود هنگام و آخرین فاکتور کیفیت بالای پرچمداران سامسونگ. بر اساس گزارشی دیگر که توسط Korean Pubication منتشر شده، فروش نسخه ی اج گلکسی اس 7 بیشتر از نسخه ی معمولی بوده است. این در حالیست که نسخه ی اج پرچمدار سامسونگ حدود 100 دلار گران تر از نسخه ی معمولی است و پیش بینی میشود سود آوری سامسونگ نیز از نسخه ی اج بالاتر از نسخه ی معمولی باشد.

با به پایان رسیدن ماه ژوئن و آغاز نیمه ی دوم سال جاری، به احتمال فراوان طبق روال معمول، فروش گلکسی اس 7 سامسونگ رو به کاهش خواهد رفت. البته سامسونگ برای این زمان از سال نیز برنامه ریزی خود را دارد و پرچمدار دیگری که از سری نوت خواهد بود و احتمالا با نام گلکسی نوت 7 معرفی خواهد شد، احتمالا در ماه آگوست روانه ی بازار خواهد کرد و احتمالا به روند سود دهی و فروش خوب سامسونگ ادامه دهد. در حالی که جدی ترین رقیب سامسونگ یعنی اپل، سال چندان خوبی را تا اینجای کار پشت سر نگذاشته است، 2016 میتواند دست کم در زمینه ی گوشی های هوشمند سال بسیار خوبی برای کمپانی کره ای باشد. نظر شما در مورد این گزارش چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید