فشار خون بالا و خطر ابتلا به هپاتیت

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، محققان دانشگاه علوم پزشکی وین دریافتند هپاتیت نوع c یا عفونت التهابی ویروسی کبد باعث ایجاد بافتی غیرقابل انعطاف در کبد می شود که به نوبه خود مانع جریان خون شده که منتهی به فشارخون می شود.

افزایش فشار خون باعث می شود تا بسیاری از عوارض کشنده سیروز کبدی تشدید یابد. این گروه تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند فشار خون بالا باعث افزایش عفونت ویروسی کبد می شود.

این مسئله نگرانی بیماران را افزایش می دهد چون مبتلایان به فشار خون بالا بیشتر مستعد و در معرض بیماری های خطرناکی چون هپاتیت c قرار می گیرند.

عفونت های ویروسی تا سال های پیش با تزریق اینترفرون و داروهای دیگر از بین می رفت و هپاتیت c نیز با این روش تحت درمان قرار می گرفت.

هپاتیت c به حدی خطرناک است که باعث ایجاد سیروز کبدی می شود که سیروز علت اصلی مرگ و میر این بیماران به شمار می رود.

البته لازم به ذکر است فشار خون بالا باعث خونریزی از واریس مری شده و در شکم تورم ایجاد می کند.

به عنوان یک قاعده کلی می توان بیان کرد افراد مبتلا به فشار خون بالا نیز باید با روش های درمانی بیماری شان را کنترل کنند اما تحقیقات دیگر حاکی از آن است که فشار خون بالا باعث  ابتلا به سرطان کبد نیز می شود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید