«فصل فراموشی فريبا» فیلم افتتاحیه جشنواره «آسیاتیکا» ایتالیا شد

0

به نقل از گیگر:

به گزارش سینماپرس، جشنواره «آسیاتیکا» در ایتالیا هر ساله فیلم های موثر قاره آسیا را به سینمای ایتالیا معرفی می کند و امسال عباس رافعی با فیلم «فصل فراموشی فریبا» در این جشنواره با آثار دیگری از قاره آسیا رقابت می کند.

جشنواره «آسیاتیکا» از بیست و نهم مهرماه تا هشتم آذر ماه در موزه سینمای رم برگزار می شود و فیلم «فصل فراموشی فریبا» به عنوان فیلم افتتاحیه در سالن اصلی جشنواره در شهر رم ایتالیا به نمایش درمی آید.

این جشنواره هدف از برگزاری را بوجود آوردن یک امکان جدید برای بحث و تبادل فرهنگی بین کشورهای اروپایی و قاره آسیا ذکر کرده است که توسط انجمن فرهنگی و شهرداری و وزارت فرهنگ ایتالیا و اتاق بازرگانی رم و انجمن ملی منتقدان فیلم حمایت می شود.

عباس رافعی هفته گذشته در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم براشوایک آلمان حضور داشت و به خبرگزاری مهر اعلام کرد که این فیلم هر هفته در یکی از معتبرترین جشنواره های بین المللی جهان حضور دارد.

فیلم «فصل فراموشی فریبا» به كارگردانی و تهیه كنندگی عباس رافعی در نهمین دوره جشنواره نیویورک و بیست و چهارمین دوره جشنواره هارتلند موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم شد و در جشنواره یونیورسال آمریکا به عنوان بهترین فیلم سینمایی و بهترین بازیگر زن موفق به کسب جایزه اصلی این جشنواره شدند.

فیلم «فصل فراموشی فریبا» داستان زندگی زنی است که گذشته نامتعارفش سایه بر روی زندگی عاشقانه اش انداخته و تلاش او برای فرار از این گذشته سرنوشت نافرجامی را برای او رقم می زند و اكنون كه همسرش تصادف کرده و در بیمارستان بستری است او مجبور می‌شود برای امرار معاش و تامین هزینه‌های بیمارستان با وانت کار کند.

پخش بین المللی فیلم در موسسه تولید و پخش بین الملل «فیلمنگاران» انجام می گیرد.

پاسخ دهید