فعالیت سلامتکده‌های طب سنتی و مطب‌ها مجزا می‌شود

0

معاون طب سنتی وزارت بهداشت از انجام اموری از جمله حجامت و بادکش در مطب های طب سنتی خبر داد و این فعالیت‌ها را از وظیفه‌ی سلامتکده‌ها جدا دانست.

خدادوست معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، یکی از وظایفی که در سیاست‌های کلی ابلاغیه سلامت به آن تاکید شده،‌ نظارت وزارت بهداشت به ارائه دهنده‌های طب سنتی دانست و گفت: در شورای سیاست‌گذاری طب سنتی وزارت بهداشت، یکی از مصوبات ساماندهی ارائه دهندگان خدمات طب سنتی است. بر اساس برآوردهای انجام شده، 6 هزار پزشک در کشور خدمات طب سنتی در مطب ارائه می‌دهند که هیچ یک مجوز رسمی ندارند. 

وی ادامه داد: انجمن علمی طب سنتی ایران که تحت نظر وزارت بهداشت است، کلاسهایی را برای پزشکان این حوزه برگزار می‌کند و پزشکان در صورت گذراندن دوره و قبولی در امتحان نهایی، گواهی از انجمن علمی دریافت می‌کنند، این گواهی به پزشکان اجازه می‌دهد در سطحی مشخص و تعریف شده، به ارائه خدمات مشغول شوند.

 

وی خاطر نشان کرد: برخی فعالیت‌ها که در سلامتکده‌های طب سنتی انجام می‌شود، با فعالیت‌های مجاز در مطب های طب سنتی تفاوت دارد. پزشکان دارای گواهی انجمن علمی می‌توانند در مواردی از جمله بادکش، حجامت و ماساژ خدمات ارائه دهند .

 

وی می‌گوید: در حال حاضر هیچ کدام از پزشکان فعال در حوزه‌ی طب سنتی مجوز ندارند. 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید