فعالیت 2 هزار پرسنل فرهنگی در مدارس خارج از کشور

0

رییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور از اولویت‌ها و مأموریت‌های مهم مرکز امور بین‌الملل خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی ؛خلیل‌الله بابالو رییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در میز گرد سی و سومین اجلاس مدیران و روسای وزارت آموزش و پرورش کشور با اشاره به مأموریت‌های مهم این مرکز اظهار داشت: در سند تحول چند مأموریت به عنوان شاخص‌های مرکز امور بین‌الملل در رأس‌ اولویت‌ها قرار دارند که رصد تحولات آموزشی در حوزه تعلیم و تربیت، معرفی نظام آموزش و پرورش ایران به جهان، جذب حداکثری دانش آموزان ایران خارج کشور و افزایش نرخ پوشش حداکثری از جمله موارد آن به شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه 126 پایگاه تعلیم و تربیت در 70 کشور دنیا وجود دارد، گفت: 2 هزار پرسنل برای مدارس خارج از کشور، به عنوان سفیران‌ در دریافت و انتقال تجربیات فرهنگيان به داخل کشور نقش دارند.

وی ادامه داد: ارتباط مجامع بین‌المللی علمی از طریق تأثیر‌گذاری در مذاکرات بین‌المللی انجام شده همچنین تدوین اسناد جهانی و مراودات علمی برای هدایت توانمندی‌های علمی نهادهای بین‌المللی از دیگر فعالیت های سازمان برای توسعه وضعیت فرهنگی است.

بابالو‌ با بیان اینکه امسال آزمون استخدامی برگزار نشد، گفت: از سال 86 تا کنون بالغ بر 1250 فرهنگی در نوبت اعزام قرار داشتند به همین دلیل اعزام فرهنگيان به مدارس خارج از کشور میسر نبود؛ امسال  170 نفر  به مدارس خارج از کشور اعزام می شوند و برای 350 نفر باقی‌منده آزمون استخدامی برگزار می‌شود و گفتنی است در طول 3 سال اخیر نزدیک به 700 نفر فرهنگی به کشور های دیگر اعزام شدند.

بابالو‌ بیان کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به سایت mbm.medu.ir نسبت به اعلام نظرات در حوزه شیوه‌نامه انتخاب معلمان و مهندسی اعزام بلند مدت اقدام کنند که مهلت ارسال نظرات تا پایان آبان ماه در نظر گرفته شده و اعزام نفرات برتر  به کشورهای خارجی به عنوان تقدیر و تشکرات افراد انجام می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید