فعال کردن حساب کاربری Administrator در ویندوز ۱۰

0

8204cb26d40cc95c13e2817872831930_L

آموزش تصویری فعال کردن حساب کاربری Administrator در ویندوز ۱۰

مقدمه:دوستان گرامی فعال کردن حساب کاربری مدیریت یا همان Administrator  در نسخه های قبلی ویندوز از طریق دستورات CMD انجام میشد که خوشبختانه در نسخه جدید ویندوز این قابلیت بهینه شده و به سادگی می توانید خودتان نوع حساب کاربری را تغییر بدهید . تفاوت حساب کاربری ادمین با یک یوزر معمولی در بیشتر شدن دسترسی کاربر به بخش های مختلف سیستم عامل می باشد . حساب کاربری معمولی امکان استفاده و تغییات در تمام بخش ها را ندارد . در حالت پیشفرض هر اکانت کاربری که در ویندوز ۱۰ ایجاد میشود در حالت استاندارد (Standard User) قرار دارد و برای Administrator کردن اکانت فعلی باید ادامه مقاله را بخوانید .

۱٫ بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید .

1_تغییر_مسیر_پیش_فرض_نصب_برنامه_ها_در_ویندوز_10

۲٫دقت داشته باشید که اگر حساب کاربری شما ادمین باشد گزینه ای که در ادامه توضیح میدهم فعال نمی شود . بر روی آیکون Accounts کلیک کنید .

1_فعال_کردن_حساب_کاربری_Administrator_در_ویندوز_10

۳٫ در پنجره اکانت تب Family & other users را انتخاب کنید.از بخش Other users پایین صفحه اکانت مورد نظر را انتخاب و بر روی دکمه Change account type کلیک کنید.دقت داشته باشید که اگر این گزینه فعال نباشد حساب کاربری شما administrator  می باشد .

2_فعال_کردن_حساب_کاربری_Administrator_در_ویندوز_10

۴٫ از لیست Account type پنجره پاپ آپی که برای شما باز میشود Administrator را انتخاب و پنجره را OK کنید.

حساب کاربری Administrator
حساب کاربری Administrator

نتیجه گیری:خب کاربران گرامی و عزیز در این بخش نحوه ی فعال کردن حساب کاربری Administrator در ویندوز ۱۰ رو یاد گرفتین امیدوارم این آموزش مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید