فناوری و تحقیقات از اولویت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی است

0

فناوری و تحقیقات از اولویت‌های دانشگاه‌ها بویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی است که دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سال جدید برای آن برنامه دارد.

حمید رضا خرم خورشید ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  افزود: طبق سیاستهای وزارت بهداشت جذب اعتبارات آموزشی در گرو طرح‌های آموزشی مطابق با فعالیت‌ها و حیطه‌های دانشگاه‌هاست و هم‌اکنون بیست میلیارد تومان از اعتبارات آموزش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نزد ستاد وزارت بهداشت است که اختصاص آن مستلزم عملکرد معاونت آموزشی بر اساس طرح تحول آموزشی است . 

وی در ادامه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را قطب و مرجعیت توانبخشی دانست و اظهار داشت: در رشته‌های توانبخشی عناوین درسی، راهنماها، فیلدها و . . . مربوط به آموزش بر اساس طرح تحول آموزشی است. 

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با توجه به کمبود اعتبارات دانشگاه گفت: هر چه از درآمد دانشگاه، در بخش آموزش هزینه کنیم، وزارتخانه نیز به همان میزان به دانشگاه کمک خواهد کرد. 

وی در ادامه گفت: معاونت پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالهای گذشته خوب بوده است اما باید نگاه فناورانه که در کل جهان حاکم است و عامل موفقیت دانشگاه‌هاست را در این دانشگاه نیز پیاده کنیم. 

وی افزود: همانطور که ایران در گام تولید مقالات از برخی از کشورهای منطقه نظیر اسرائیل و ترکیه پیشی گرفته است باید این گام را بدست اقتصاد دانش‌بنیان و تولید محصولات و فناوری‌های با تکنولوژی بالا سوق داد تا شاهد ارتقا علم توانبخشی در دانشگاه و ارائه هر چه بیشتر خدمات به جامعه باشیم. 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید