فناوری پس از 15 سال تلاش دانشمندان به خدمت علم سلول‌های بنیادی می‌آید

0

دبیرستاد علوم وفناوری سلول های بنیادی معاونت علمی فناوری گفت: طی 15 سال گذشته فناوری به کمک علم سلول‌های بنیادی آمده و سبب ارتقای آن شده است.

امیر علی حمیدیه دبیر ستاد علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به شورای سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اظهار داشت: علوم سلولی کشور باید بومی‌سازی شده و دانشگاه‌ها نیز به سمت تولید و تجاری سازی محصولات این حوزه پیش روند.

وی یادآور شد: به نظر می رسد که این استان بتواند در برنامه ریزی های کلان کشور موثر واقع شود.

دبیر ستادتوسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی عنوان کرد: باید در کشور انقلاب فناوری فرهنگی و علمی رخ دهد خوشبختانه اکنون در شرایطی هستیم که کشور در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.

حمیدیه اظهار داشت: با تلاش هایی که انجام شده در 15 سال گذشته ایران موفق شده به علوم سلولی دست یابد اگر این فن آوری به محصول تبدیل نشود و بومی سازی انجام نگیرد باید همانند دارو، وابسته دیگر کشورها باشیم بنابراین باید سلوهای بنیادی ایران در سطح دنیا برند شود.

وی یادآور شد: بیش از 900 محقق در ستاد توسعه علوم و فناوری سلول ها بنیادی عضویت داشته و امید است این علم در آینده ارتقا یابد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید