فورد موستانگ؛ پرفروش‌ترین کوپه جهان!

0

فروش فوق‌العاده موستانگ در آلمان، این خودرو را به یکی از پرفروش‌ترین خودروی‌های اسپرت در این کشور تبدیل کرده است؛ حال آنکه براساس آمار منتشر شده، فورد موستانگ بیشترین آمار فروش در بین کوپه‌های اسپرت را در سال ۲۰۱۵، به خود اختصاص داده است.

فورد با استناد به داده‌های ثبت نامی خودروهایش می‌گوید، که حدود ۱۱۰ هزار موستانگ و ۳۰ هزار موستانگ کانورتیبل فروخته شده است. آمار جهانی نشان می‌دهد که حدود ۱۰۰ هزار دستگاه موستانگ در سراسر جهان فروخته شده و این خودرو، رکورد فروش در بین خودروهای دو درب را مال خود کرده است.

4189281522141694649

البته فورد به دلیل محدودیت‌های موجود در بازارهایی مانند چین و انگلستان؛  عملکرد قابل قبولی نداشته. هم‌اکنون عرضه مدل ۲۰۱۷ فورد موستانگ در استرالیا، با استقبال چشمگیری مواجه شده و سهم فورد را در بازار این کشور به شدت افزایش داده است.

174231247484514365

فورد در ماه گذشته در جریان رقابت با شورلت کامارو و دوج چلنر در ایالات متحده؛ توانست ۱۲.۵۶۳ دستگاه موستانگ را به فروش برساند. عرضه موستانگ در کانادا موفقیت هر ساله شورلت کامارو را که از سال ۱۹۸۵ تکرار می‌شد؛ به ناکامی بدل کرده است.

اریش مرکل یکی از تحلیلگران فورش فورد می‌گوید: بیشتر فروش موستانگ در ایالات‌متحده به دلیل وجود بازار های ساحلی به خصوص در جنوب کالیفرنیا بوده و مردم موتور EcoBoost 2.3 و V8 موستانگ را ترجیح می‌دهند. در حالی  که ۹۰ درصد خریداران  استرالیایی و نیوزلندی،  به دنبال موتور  ۵ لیتری V8 موستانگ، با توان ۴۳۵ اسب‌بخار هستند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید