فورد موستانگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان شناخته شد

0

موسسه IHS Markit گزارش داده است که خودروی فورد موستانگ در حال حاضر پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان است.

بدون شک خودروی «فورد موستانگ» را می‌توان جزو بهترین خودروهای اسپرت در جهان قلمداد کرد. ترکیبی بی‌نظیر از قدرت و ظرافت در طراحی، موستانگ را به یکی از بهترین گزینه‌های خرید برای علاقه‌مندان به خودروهای اسپرت تبدیل کرده است.

اما موسسه IHS Markit به تازگی گزارش داده که خودروی فورد موستانگ توانسته است لقب پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان را از آن خود کند. کمپانی فورد در سال ۲۰۱۶، حدود ۴۵٫۰۰۰ خودروی موستانگ به خارج از ایالات متحده آمریکا صادر کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱۰۱ درصد رشد را نشان می‌دهد. آلمان و چین از جمله بازارهای داغ صادراتی برای فورد موستانگ محسوب می‌شوند.

این مقدار رشد فروش، به این معنی است که در حال حاضر خودروی موستانگ در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا به فروش می‌رسد. به تازگی نیز قرار است که مدل‌های ۲۰۱۸ این خودرو وارد بازار شود. از جمله خودروهای اسپرت دیگری نیز که میزان فروش آنها توسط موسسه IHS Markit رهگیری شده است می‌توان به BMW سری ۴، Nissan 370z، Porsche 911 و Mazda MX-5 اشاره کرد.

موستانگ ۲۰۱۸ اولین خودروی موستانگ بدون موتور V6 خواهد بود و در آن از یک پیشرانه ۵٫۰ لیتری هشت سیلندر استفاده شده است. این پیشرانه جدید علاوه بر قدرت بیشتر، مصرف سوخت بهینه‌تری را نیز ارائه می‌دهد.

جی اس ام

لینک مطلب

پاسخ دهید