فیات‌کرایسلر در صورت سودآوری تسلا ۳، آن را کپی می‌کند!

0

کمپانی تسلا خود را برای عرضه صدها هزار مدل از خودروی تسلا ۳ آماده می‌کند. در این شرایط، مدیرعامل گروه خودروسازی فیات‌کرایسلر؛ سرجیو مارچیونه، به دقت کمپانی تسلا را زیر ذره‌بین خود گرفته است.

از نظر مارچیونه، اینکه کمپانی تسلا توانسته سفارشات زیادی برای تولید تسلا ۳ بگیرد، اصلا تعجب آور نیست؛ ولی موضع اصلی این است که آیا واقعا تولید چنین خودرویی سودآور خواهد بود؟

1224

سرجیو مارچیونه با اشاره به قیمت ۳۵ هزار دلاری تسلا ۳ گفته است: «اگر مدیر عامل کمپانی تسلا، آقای الون ماسک نشان دهد، که تولید چنین خودرویی با قیمتی اندک، سودآور خواهد بود، ما نیز خودرویی همانند تسلا ۳ با طراحی ایتالیایی ساخته و ظرف ۱۲ ماه عرضه خواهیم کرد.»

مارچیونه از طرفداران خودروی الکتریکی بوده و شرکت او تلاش زیادی برای جلب نظر خریداران خودرو، نسبت به فیات ۵۰۰E داشته است. ولی این تلاش ها نتیجه بخش نبوده و این کمپانی هر خودرو را با ۱۴هزار دلار زیان‌دهی به فروش می‌رساند. به همین دلیل سرجیو مارچیونه،  نسبت به سودآوری تسلا ۳ شک و تردد فراوانی نشان می‌دهد.

فیات‌کرایسلر در حال حاضر میل چندانی نسبت به تولید خودروهای سازگار با محیط زیست ندارد؛ ولی اخیرا خودروی پاسیفیکا را با پلاگینی هیبریدی معرفی کرده است. این خودرو مجهز به یک پیشرانه V6 با توان ۲۴۸ اسب‌بخار بوده که یک موتور الکتریکی به همراه یک باتری ۱۶ کیلووات ساعتی آن را همراهی می‌کند. این خودرو تنها با انرژی برق، مسافتی ۳۰ مایلی را می‌پیماید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید