فیات سال آینده نسخه کوپه مدل ۱۲۴ را عرضه می‌کند!

0

براساس گزارشی که از چندین منبع معتبر منتشر شده، کمپانی فیات به احتمال خیلی زیاد قصد دارد تا اوایل سال آینده میلادی، یک نسخه سقف‌دار از نوع Hardtop را برای مدل ۱۲۴ اسپایدر عرضه کند. موفقیت فروش این مدل باعث شده تا فیات یک نسخه کوپه ویژه با قدرت و عملکرد تقویت شده را در نظر داشته باشد. فیات ۱۲۴ اسپایدر برروی پلتفرم خودروی ژاپنی محبوب مزدا MX-5 طراحی شده که به عقیده خیلی‌ها موفقیت اصلی آن نیز به همین دلیل بوده است.

fiat1

شاید به خاطر ایراداتی که از لحاظ کپی برداری در طراحی و مشابهت خیلی زیاد با برادر ژاپنی خود به این خودرو وارد شده، فیات تصمیم گرفته تا با طراحی مدل سقف‌دار تا جای ممکن برای ظاهر بیرونی این ایتالیایی ریز نقش، تفاوت ایجاد کند، مخصوصا اینکه می‌خواهد با اینکار کمی چاشنی اسپرت بودن را هم افزایش دهد! اولین نمایش از فیات ۱۲۴ کوپه بر می‌گردد به نمایشگاه خودروی ژنو که ماه مارس امسال برگزار شد، جائیکه شرکت آبارت، یکی از زیرمجموعه‌های فیات، این خودرو را با تریم و نقش و نگار رالی، سقف فلزی ثابت و خروجی ۳۰۰ اسب بخاری به معرض دید عموم قرار داد.

160301_abarth_124_rally_01

این فرصت بسیار خوبی بود تا شرکت فیات ایده تولید نسخه کوپه ۱۲۴ را به ذهن خود بسپارد. این تصمیم باعث شد تا سقفی مشابه با نمونه رالی آبارت برای این خودرو تعبیه شود. البته انجام این کار با کمی تغییرات هم همراه بوده چراکه سقف استفاده شده کشیدگی بیشتری پیدا کرده و این فرم تا انتهای خودرو و چراغ‌های عقب دیده می‌شود.

fiat3

گمانه‌زنی‌ها در مورد تنوع احتمالی پیشرانه‌های مورد استفاده در فیات ۱۲۴ کوپه با توجه به نوع بازار فروش آن، متفاوت است. گفته می‌شود فیات هم از پیشرانه ۱.۴ لیتری معمولی با خروجی ۱۳۸ اسب بخاری استفاده خواهد کرد و هم برنامه به کارگیری نوع ۱۷۸ اسب بخاری آن‌را در سر دارد. به هرحال پیشرانه این خودرو هرچه که باشد، باتوجه به طراحی جدید و تقویت شاسی، مطمئنا تجربه رانندگی بهتری را منتقل می‌کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید