فیسبوک به زودی از تصاویر 360 درجه و پاناروما پشتیبانی خواهد کرد

0

فیسبوک به زودی از تصاویر 360 درجه و پاناروما پشتیبانی خواهد کرد

مطمئنا از کاربران گوشی های هوشمند باشید تا کنون عکاسی پاناروما را تجربه کرده اید. به طور عامیانه تصاویر پاناروما را میتوان تصاویر سراسر نما نیز خواند. دلیل این نام گذاری هم این است که کاربر توسط این شیوه ی عکاسی میتواند بدون کمک لنزهای عریض و فاصله گرفتن زیاد از سوژه تصاویری را با وسعت زیاد به ثبت برساند و منطقه ی گسترده ای را در عکس خود بگنجاند. همچنین تصاویر 360 درجه توسط هدست های واقعیت مجازی و دوربین های 360 درجه که اکنون در حال باز کردن جای خود در بین مردم هستند ثبت میشوند. مطمئنا فناوری واقعیت مجازی یکی از بزرگترین نوآوری های قرن بوده است و به خوبی این گجت ها در حال جذب کاربران هستند.

 

فیسبوک که مدت هاست به عنوان محبوب ترین شبکه ی اجتماعی مجازی شناخته میشود با توجه به اینکه کاربران از هدست های واقعیت مجازی مختلف از جمله LG 360VR Cam و Samsung Gear 360 استقبال بسیار خوبی کردند با توجه به پستی که در وب سایت Oculus که خود یکی از سازندگان یکی از بهترین هدست های واقعیت مجازی است به نظر میرسد این شبکه ی اجتماعی قصد دارد قابلیت پشتیبانی از تصاویر 360 درجه و پاناروما را به این وب سایت اضافه کند.

البته همان طور که گفته شد برای بهره بردن از این قابلیت شما نیازی به دوربین هایی که تصاویر 360 درجه ثبت میکنند ندارید و گوشی های هوشمند مدتیست که نوعی از این تصاویر را با عنوان پاناروما پشتیبانی میکنند. بدین ترتیب فیسبوک این امکان را به شما میدهد که تصاویر 360 درجه ی خود را که توسط هدست واقعیت مجازی به ثبت رسیده است یا تصاویر پانارومایی که توسط گوشی هوشمند خود گرفته اید در فیسبوک خود آپلود کنید و آنها را به تصاویر مجازی تبدیل کنید.

بدین ترتیب میتوان گفت کمپانی های بزرگ عزم خود برای گسترش استفاده از هدست های واقعیت مجازی جذب کرده اند و قصد دارند این فناوری نیز مانند گوشی های هوشمند همه گیر شود و بر هیچکس پوشیده نیست که هدست های واقعیت مجازی یکی از جذاب ترین گجت های چند سال اخیر هستند که میتوانند تجربه ی کاربری جدیدی را برای کاربر به ارمغان بیاورند. مطمئنا به زودی شاهد این خواهیم بود که سازندگان بازی های کامپیوتری نیز به این فناوری بیشتر روی خواهند آورد و بازی های خود را این تکنولوژی همراه خواهند کرد و عصر جدیدی از دنیای بازی های کامپیوتری آغاز خواهد شد.

نظر شما درباره ی آینده ی فناوری واقعیت مجازی چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید