فیسبوک در حال کار بر روی عینک واقعیت افزوده خود است

0

فیسبوک در حال کار بر روی عینک واقعیت افزوده خود است

در سال های گذشته و پس از رونق روز افزون تکنولوژی های جدیدی مانند واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، بسیاری از کمپانی ها به دنبال ساخت تجهیزاتی برای تولید و مصرف این گونه محتوا رفتند. شاید بتوان مایکروسافت، گوگل و سامسونگ را به عنوان برخی از پیشروها در این زمینه به حساب آورد و البته کمپانی های کوچک و بزرگ دیگری نیز محصولاتی مانند عینک های واقعیت مجازی یا افزوده را روانه بازار کرده اند.

پتنتی که اخیرا از فیسبوک منتشر شده نشان می دهد این کمپانی نیز در حال کار بر روی ساخت عینک واقعیت افزوده اختصاصی خود می باشد. پتنت فیسبوک به طول کامل “نمایشگر موجبر با اسکنر دو بعدی” نام دارد و آن طور که در توضیحاتش آمده ” عناصر تولید شده توسط رایانه” را بر روی پس زمینه ای از دنیای واقعی نشان خواهد داد که در واقع عمان عملکرد عینک های واقعیت افزوده است. به گفته فیسبوک تکنولوژی Waveguide می تواند موجی از نور را از لنز دستگاه عبور دهد و نمایشگر تعبیه شده نیز می تواند ویدئو و تصاویر را نمایش دهد. بر اساس آنچه فیسبوک در نظر دارد عینک های واقعیت مجازی می توانند تا سال 2022 به طور کلی جایگزین تلفن های هوشمند در بازار شوند و به همین دلیل توسعه عینک های واقعیت افزوده می تواند سرمایه گذاری بلند مدت و سودآوری باشد.

پیش از این مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک نیز تکنولوژی های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را گام بلند بعدی در دنیای تکنولوژی نامیده بود. این شرکت در سال 2014 کمپانی Oculus که در زمینه ساخت هدست های واقعیت مجازی فعالیت می کرد را با قیمت 2 میلیارد دلار خریداری کرده بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید