فیلم‌های دفاع‌مقدسی و انقلابی در سهمیه اکران دفاتر شمرده نمی‌شود

0

گیگر:

حبیب ایل بیگی تاکید کرد که معاونت ارزشيابی و نظارت سازمان سینمایی در آستانه هفته دفاع مقدس شرایط اكران آثار سينمای دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت را تسهیل و فراهم می کند.

به گزارش بولتن نیوز، حبيب ايل بيگی معاون ارزشيابی و نظارت درباره فراهم کردن شرایط اکران فیلم های سینمایی با موضوع دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت گفت: بر اساس آيين نامه شورای صنفی نمايش، دفاتر توزيع و پخش طی یک سال می توانند تنها ۸ فيلم آماده نمايش را برای اكران بپذيرند ولی در راستای حمايت از توليدات سينمايی با موضوع دفاع مقدس، انقلاب، مقاومت و همچنین دستيابی به شرايط پخش بهتر، از اين پس در نظر داریم اكران فيلم هایی از این دست را در سهميه پخش دفاتر لحاظ نکنیم.

حبیب ایل بیگی

وی ادامه داد: بر اين اساس دفاتر پخش می توانند نسبت به اكران فيلم هایی با موضوع دفاع مقدس، انقلاب و مقاومت خارج از سهميه مصوب اقدام کنند. اين اتفاق فرصت مناسب و شايسته در جهت بهينه سازی شرايط اكران فيلم های ارزشی با موضوعات موردنظر است.

ايل بيگی درباره زمان اجرای اين طرح گفت: موضوع با اعضای شورای صنفی مطرح شده و بر طبق آيين نامه شورای صنفی نمايش طرح مورد نظر پس از تاييد رئیس سازمان سينمايي، از آغاز هفته دفاع مقدس اجرايی خواهد شد.

معاون ارزشيابی و نظارت در پایان گفت: فيلم های «عاشق ها ايستاده می ميرند» به کارگردانی شهرام مسلخی، «مبارزان كوچک» ساخته سيد داود اطيابی، «بيداری» به کارگردانی فرزاد موتمن، «پی ۲۲» ساخته حسين قاسمی جامی، «ماهی سياه كوچولو» به گارگردانی مجيد اسماعيلي، «آوازهای سرزمين من» ساخته عباس رافعی، «حكايت عاشقی» به کارگردانی احمد رمضان زاده و «تا آمدن احمد» به کارگردانی صادق صادق دقيقی از جمله فیلم هایی هستند که شرایط اکران آنها تسهیل و فراهم می شود.

همچنين دو فيلم «دلتنگی های عاشقانه» ساخته رضا اعظميان و «مزار شريف» به کارگردانی حسن برزيده كه به اكران عمومی درآمده اند نیز شامل اين طرح خواهند شد.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید