قابلیت باز کردن قفل مک توسط Touch ID در OS X 10.12 اضافه خواهد شد

0

قابلیت باز کردن قفل مک توسط Touch ID در OS X 10.12 اضافه خواهد شد

بسیاری از ابر کمپانی های دنیای فناوری سعی بر این دارند که در کنار محصولاتی که تولید میکنند، سیستم عامل انحصاری نیز از خود داشته باشند تا بتوانند یکپارچگی بهتری را بین محصولات خود ایجاد کنند. به طور مثال مایکروسافت همواره سعی بر این داشته است تا با ویندوز یکپارچگی عظیمی را بین محصولات خود ایجاد کند اما تلاش ردموندی ها در ویندوز 10 چند برابر شده است و در این نسخه نهایت تلاش خود را انجام میدهد که محدودیتی در ارتباط دستگاه های ویندوزی از گوشی های هوشمند گرفته تا تبلت و دسکتاپ وجود نداشته باشد. گوگل نیز این نیت را دارد و در حال تلاش است تا پلتفرم پر طرفدار اندروید را با کروم بوک های خود سازگارتر کند. در گوشه ای دیگر کوپرتینویی ها یک امپراطوری را با مک و iOS راه انداخته اند.

 

البته در این مورد، نکته ی منفی برای کاربران دیده نمیشود و مطمئنا تجربه ی کاربری از محصولات یک کمپانی بسیار لذت بخش تر از قبل میشود. به هر حال طرفداران محصولات اپل بدشان نمیآید تا به بهترین و آسان ترین شکل، آیفون، مک بوک و اپل واچ خود را به یکدیگر متصل کنند و از ویژگی های یکدیگر برای یک تجربه ی منحصر به فرد بهره گیرند. همان طور که از اینگونه اقدامات در محصولات مایکروسافت شاهد هستیم. از یکی از آخرین دستاورد های مایکروسافت برای ارتباط سازی هر چه بهتر دیوایس های ویندوزی میتوان به ویژگی جذاب کانتینیوم اشاره کرد که توسط یک داک مختصر و مفید، کاربر میتواند ویندوز را بر روی هر صفحه نمایشی با هر اندازه ای در کمترین زمان ممکن تجربه کند.

اکنون اپل قصد اضافه کردن یک ویژگی جدید به سیستم عامل OS X خود برای ارتباط هر چه بیشتر دیوایس های مجهز به iOS و دیوایس های دیگر که مجهز به سیستم عامل OS X هستند، دارد. همان گونه که اطلاع دارید تابستان امسال OS X 10.12 از سوی اپل معرفی خواهد شد. یکی از جذاب ترین ویژگی های این نسخه، باز کردن قفل مک از طریق سنسور Touch ID آیفون خواهد بود. این ویژگی بدون نیاز به هیچ سنسور خاصی در مک بوک های اپل است در نتیجه هر کاربری که از دیوایس مجهز به Touch ID بهره مند است، میتواند از این قابلیت استفاده کند.

بر اساس گزارش MacRumors، مهندسین اپل در حال طراحی یک سیستم باز کردن قفل خودکار هستند که در زمان نزدیکی تو دستگاه اپلی عمل خواهد کرد و کاربر را از وارد کردن پسورد های طولانی در مک بی نیاز میکند و کافیست که کاربر انگشت خود را بر روی سنسور Touch ID گوشی یا تبلت اپل خود قرار دهد تا قفل مک باز شود. حدس زده میشود که این سیستم باز کردن قفل خودکار مشابه قابلیتی باشد که اکنون بر روی اپل واچ قرار دارد. در حال حاضر کاربران قادر هستند که بدون نیاز به وارد کردن پسورد، توسط ساعت هوشمند اپل واچ قفل گوشی آیفون خود را باز کنند که این ویژگی سرعت باز کردن قفل را بسیار بالا میبرد و کار را برای کاربر راحت تر میکند. احتمالا در این ویژگی از فریمور بلوتوث استفاده خواهد شد در نتیجه احتمال باز کردن مک توسط اپل واچ نیز وجود دارد. همچنین MacRumors در ادامه ی توضیح این ویژگی گفته است که پشتیبانی مرورگر ها از سیستم پرداخت الکترونیکی اپل پی نیز در نسخه ی جدید OS X ممکن است. البته مانند همیشه در ادامه ی گزارش گفته شده است که این امکان وجود دارد که این قابلیت ها همگی در OS X 10.12 اضافه نشوند و باید منتظر تائید رسمی اپل در کنفرانس WWDC در ماه ژوئن باشیم. نظر شما درباره ی این ویژگی جدید چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید