قابلیت تغییر وضوح نمایشگر از QHD به FHD و HD در گلکسی نوت 7

0

قابلیت تغییر وضوح نمایشگر از QHD به FHD و HD در گلکسی نوت 7

تقریبا تمامی تلفن های هوشمندی که امروزه در دسترس کاربران قرار دارند از مشکل کمبود طول عمر باتری رنج می برند. در حالی که تحقیقات گسترده ای برای ابداع روش های نوین تولید باتری ها در حال انجام است، شرکت های مختلف نیز تلاش می کنند با استفاده از ترفندهایی، مدت زمان عملکرد باتری دستگاه های خود را افزایش دهند. ظاهرا سامسونگ نیز موفق شده با استفاده از تکنیکی جدید، راه حلی بسیار جالب برای این مشکل پیدا کند.

وب سایت android galaxys گزارش داده است که کاربران گلکسی نوت 7 به لطف شیوه جدید ابداعی سامسونگ قادر خواهند بود در زمان نیاز به باتری بیشتر، وضوح نمایشگر خود را از QHD به FHD یا HD کاهش دهند تا به این ترتیب اصلی ترین مصرف کننده باتری دستگاه (یعنی نمایشگر) به انرژی کمتری برای فعالیت خود نیاز داشته باشد. همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید، گزینه ای در تنظیمات گلکسی نوت 7 وجود دارد که می توان به وسیله آن نمایشگر QHD را به یک نمایشگر FHD و 1080p تبدیل کرد و یا حتی با کاهش بیشتر وضوح از آن یک نمایشگر HD و 720p ساخت. در کنار این قابلیت بسیار کاربردی، کاربران نوت 7 می توانند از حالت های ذخیره باتری Ultra Saver و Multi level power saving نیز استفاده کنند و هر یک از این حالت ها را به کمک قابلیت تغییر وضوح نمایشگر بنا بر نیاز خود شخصی سازی نمایند. در صورتی که این خبر صحیح باشد می توان گفت سامسونگ ایده ای بسیار عالی در دست دارد که به کمک آن می تواند در عین حفظ کیفیت بالای نمایشگر و افزایش ندادن ضخامت دستگاه به منظور استفاده از میلی آمپرهای بیشتر در باتری، طول عمر آن را نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد. نظر شما درباره این ویژگی چیست؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید