قابلیت جدید دستبند تناسب‌اندام ۱۶ دلاری شیائومی

0

گیگر :

اگر بخواهید یک مانیتور ضربان قلب برای یک دستگاه پوشیدنی خریداری کنید، چقدر باید هزینه کنید؟ اگر به قیمت محصولات فیت‌بیت (Fitbit) نگاهی بیندازید، این هزینه ۲۰ دلار است؛ زیرا تفاوت قیمت دستبند شارژ (Charge) و دستبند شارژ اچ‌آر (Charge HR) که مجهز به حسگر ضربان قلب است، ۲۰ دلار است. با این حال، این تفاوت قیمت برای شرکت شیائومی تنها ۳ دلار است. قیمت دستبند تناسب‌اندام جدید این شرکت که می بند پلاس (Mi Band Plus) نام دارد و مجهز به یک حسگر نوری برای ارزیابی جریان خون است، ۱۶ دلار تعیین شده است. این یعنی دستبند جدید این شرکت تنها ۳ دلار از می‌ بند اصلی که سال گذشته عرضه شد، گران‌تر است.

مطمئناً چنین قیمت‌های پایینی به شرکت شیائومی کمک می‌کنند تا در بازار دستگاه‌های پوشیدنی موفق شود. اگرچه محصولات این شرکت تنها در چین و برخی از کشورهای همسایه به فروش می‌رسند؛ اما طبق آمار شرکت IDC، این شرکت سومین فروشنده بزرگ دستگاه‌های پوشیدنی در جهان است. شرکت IDC ادعا می‌کند شرکت شیائومی در فصل دوم سال ۲۰۱۵، ۳٫۱ میلیون دستگاه پوشیدنی فروخته است. شرکت اپل با فروش ۳٫۶ میلیون دستگاه در جایگاه دوم و شرکت فیت‌بیت با فروش ۴٫۴ دستگاه در جایگاه اول این فهرست قرار دارد. این در حالی است که شرکت شیائومی در این زمینه از شرکت‌های گارمین و سامسونگ جلو زده است. البته مقایسه اپل واچ گران‌قیمت و می بند پلاس ۱۶ دلاری سود اپل را در نظر نمی‌گیرد؛ اما از نظر کمیت شرکت شیائومی عملکرد خوبی داشته است.

دستبند جدید می بند پلاس در روز مجردهای چین در ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) وارد بازار خواهد شد. اگرچه این روز خاص زیاد در سایر نقاط جهان معروف نیست؛ اما روزی است که بیشترین خرید آنلاین در جهان انجام می‌‌شود. می بند پلاس علاوه بر نظارت بر ضربان قلب، فعالیت‌های کاربر را پیگیری می‌کند، قفل گوشی‌ را باز می‌کند و با یک بار شارژ ۳۰ روز دوام می‌آورد. شرکت شیائومی فعلاً برنامه‌ای برای عرضه این دستبند در سراسر جهان ندارد. با این حال این شرکت در صفحه فیس‌بوک خود این سؤال را مطرح کرده که «آیا دوست دارید این دستبند در کشور شما نیز عرضه شود؟»


cover

پاسخ دهید