قابلیت جدید فیس‌بوک مسنجر

0

گیگر :

قابلیت جدید فیس‌بوک مسنجر به شما اجازه می‌دهد به طور همزمان با ۵۰ نفر از دوستان خود از طریق اینترنت تماس صوتی برقرار کنید. این قابلیت از روز دوم اردیبهشت برای نسخه اندروید و آی‌او‌اس این اپلیکیشن ارائه شده است. این قابلیت به شکل یک آیکون تلفن در چت‌های گروهی نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید از این طریق افراد جدیدی را به لیست تماس خود اضافه کنید. در واقع این قابلیت چت ویدئویی نیست؛ زیرا فیس‌بوک مسنجر همچنان این قابلیت را محدود به مکالمات دو نفره کرده است.

اپلیکیشن مسنجر با بیش از ۹۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه، به سرعت در حال تبدیل به یکی از موفق‌ترین محصولات فیس‌بوک تا بدین روز است. شرکت فیس‌بوک به منظور درآمدزایی از مخاطبان گسترده‌اش، همواره قابلیت‌های جدیدی را ارائه می‌دهد. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به قابلیت پرداختی شبیه کیف پول دیجیتالی ونمو (Venmo) اشاره کرد که سال گذشته ارائه شد. همچنین یک سری بازی کوچک مانند بسکتبال و شطرنج و ربات‌هایی با هوش مصنوعی نیز جزو قابلیت‌های جدیدی است که شرکت فیس‌بوک اخیراً ارائه کرده است.

همه این قابلیت‌ها طوری طراحی شده‌اند که کاربران را تشویق کنند علاوه بر چت در مسنجر کارهای دیگری را نیز از این طریق انجام دهند. شاید بتوان گفت این قابلیت‌ها یک سری اپلیکیشن‌های مستقل داخل اکوسیستم فیس‌بوک هستند. مسنجر با ارائه قابلیت تماس صوتی گروهی قدرتمندتر از قبل است؛ اما همچنان باید در زمینه تماس‌های ویدئویی با هنگ‌آوتز گوگل یا اسکایپ به رقابت بپردازد.

cover

پاسخ دهید