قابلیت Dark Mode در کدهای iOS 10 دیده شد

0

یکی از ویژگی‌هایی که انتظار می‌رفت به همراه iOS 10 معرفی شود، قابلیت Dark Mode بود. در هر صورت، WWDC 2016 برگزار شد و در خلال آن، هیچگونه خبری از این موضوع نبود. بعد از گشت‌و‌گذار در نسخه بتای iOS 10، به این موضوع پی بردیم که اپل در این زمینه، از خود غفلت نشان داده است.

اما یکی از اعضای فعال در زمینه جیلبریک با نام Andy Wiik در توییتر خود عکس‌هایی را منتشر کرد که نرم‌افزار Messages سیستم عامل را در ظاهری تیره نمایش می‌دهد. بعد از بررسی نسخه بتا، اندی توانست تا در شبیه‌ساز سیستم عامل، نرم‌افزار Messages سیستم عامل آی‌اواس را با قابلیت Dark Mode همراه ساخته و آن را مجبور به اجرای این حالت نماید.

او در حالی که در کدهای iOS 10 در حال کشف ویژگی‌های جدید بود، به مرجعی با عنوان CKUIThemeDark در قسمت ChatKit برخورد کرد. به این ترتیب، اندی توییت جدیدی را نوشت که با استفاده از ChatKit توانست CKUIThemeDark را در محیط سیستم عامل اجرا نماید. سپس این ویژگی را در شبیه ساز اجرا نمود.

در حال حاضر، این امکان تنها در نرم‌افزار Messages بررسی شده است. ظاهرا اپل این قابلیت را در سیستم عامل iOS 10 قرار داده یا در حال کار بر روی آن است. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، در پاییز امسال، شاهد ورود این قابلیت به iOS 10 با رونمایی از آیفون ۷ خواهیم بود.

خبر فارسی

مهدی ده نبی

چند سالیه در زمینه نویسندگی مشغول به کار هستم و در کنارش، انواع کارهای گرافیکی را هم انجام می‌دم. البته سابقه کارهای گرافیکیم خیلی بیشتر از نویسندگی هست، اما به خاطر علاقه زیادی که به تکنولوژی دارم، نویسندگی را هم در کنار گرافیک دنبال می کنم؛ همین!


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید