قاعده ی بازی تغییر کرد، شکایت سامسونگ از هواوی به دلیل تخلف در استفاده از پتنت ها

0

قاعده ی بازی تغییر کرد، شکایت سامسونگ از هواوی به دلیل تخلف در استفاده از پتنت ها

از حدود یک ماه پیش دعوایی بین کمپانی های شماره ی یک و سوم تولید گوشی های هوشمند آغاز شده است و کمپانی هواوی از رقیب کره ای خود، سامسونگ شکایتی را صورت داد مبنی بر اینکه سامسونگ از پتنت های ثبت شده به نام هواوی استفاده ی نا عادلانه کرده است و سعی در محکوم کردن این کمپانی در دادگاه کرد. اما این اتفاق رخ نداد و هواوی نتوانست در دادگاه مقابل سامسونگ پیروز شود. در حالی که این نزاع خاتمه یافته به نظر میرسید، سامسونگ اکنون در یک حمله ی متقابل سعی دارد تا هواوی را در دادگاه محکوم کند و خسارتی را از این کمپانی دریافت کند.

 بر اساس گزارش مجله ی وال استریت، سامسونگ در شکایتی که در شهر پکن، پایتخت چین صورت داده است، ادعا کرده که هواوی در استفاده از شش پتنت این کمپانی تخطی کرده است و بدون رضایت سامسونگ از پتنت های این کمپانی در محصولات خود استفاده کرده است. سامسونگ به دنبال این است تا از هواوی به دلیل این تخلف، خسارتی معادل 24 میلیون و صد هزار دلار دریافت کند. همچنین ابر کمپانی کره ای قصد دارد تا فروش برخی محصولات هواوی در پکن را منع کند که این محصولات عبارتند از فبلت Mate 8 و چند مدل از گوشی های سری آنر هواوی که سامسونگ معتقد است در این مدل ها از پتنت های سامسونگ به صورت غیر قانونی استفاده شده است و هواوی باید برای استفاده از این پتنت ها از سامسونگ مجوز میگرفت. بر اساس این گزارش سامسونگ با سازندگان دیگر در مورد استفاده از این پتنت ها به توفق رسیده است اما هواوی گفت و گو با سازنده ی کره ای را رد کرده است.

سامسونگ در این مورد گفته است که: ” جدا از این مسئله که ما تمامی سعی خود برای حل و فصل دوستانه ی این موضوع انجام دادیم، متاسفانه لازم شد که از راه قانونی اقدام کنیم تا از دارایی های خود حفاظت کنیم.” هواوی در مقابل به مجله ی وال استریت اینگونه پاسخ داده است که سامسونگ برای حل این موضوع به طور رسمی پا پیش نگذاشته است و راه حل های تاثیرگذاری را برای برطرف کردن این مشکل ارائه نداده است. در هر صورت چندین سال است که شاهد اینگونه نزاع های پتنتی بین کمپانی های فعال در عرصه ی فناوری بوده ایم و این داستان ها همچنان ادامه خواهد داشت. باید صبر کرد و دید که نتیجه ی پرونده ی سامسونگ و هواوی به چه شکل خواهد شد. نظر شما در این خصوص چیست؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید