قانون نظام پزشکی دارای نقایص اساسی است

0

معاون آموزشی نظام پزشکی تهران بزرگ از وجود نقایص اساسی در قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی و لزوم بازنگری آن خبر داد.

علی یزدانی معاون آموزشی نظام پزشکی تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به این که سازمان نظام پزشکی یک نهادی است که باید پیشکسوتی در آن خود نمایی داشته باشد گفت : قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی که مصوب سال 83 است نیاز به بازنگری و تغییرات اساسی دارد به گونه ای که باید نحوه انتخابات این سازمان و ادامه مسیر آن تغییر پیدا کند.

وی افزود :باید نقش افرادی که صلاحیت علمی و تجربه کاری بیشتری دارند در نظام پزشکی پررنگ ترشود زیرا در غیر اینصورت این سازمان به حضیض ذلت می رود.

وی با اشاره به این که قانون نظام پزشکی اولین قانون مترقی و مدونی است که دو سال پس از تصویب باید مورد بازنگری قرار می گرفت اذعان داشت : این قانون در دفاع از منافع بیماران بسیار خوب عمل کرده و با تشکیل هیات های بدوی و تجدید نظر نمی گذارد حقی از کسی ضایع شود و کاملا عادلانه عمل می کند اما در برخی جاها نیاز به اصلاحاتی دارد که با حضور کارشناسان خبره باید این کار انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: نحوه تشکیل مجمع عمومی و اعضای شورای عالی این سازمان باید تغییر کند تا بدنبال آن انتخاباتی عادلانه با حضور پیشکستوتان عرصه پزشکی داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید