قدردانی رئیس دانشگاه آزاد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی

0

رئیس دانشگاه آزاد در نامه‌ای به لاریجانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که از توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کرده بودند، قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از نمایندگان مجلس که از توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه حمایت کرده بودند، قدردانی کرد.

در نامه میرزاده خطاب به لاریجانی آمده است: این دومین باری است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی از عملکرد دانشگاه آزاد در راستای توسعه عادلانه تحصیلات تکمیلی و امر بومی گزینی دانشجویان حمایت و قدردانی می‌کنند. نامه بیش از 240 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از برنامه های توسعه علمی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نشان دهنده همدلی و همزبانی اکثریت مجلس با این دانشگاه است که علیرغم اختلاف سلایق در زمینه امر توسعه علمی و فناوری ایران و دستیابی به اهداف بلند سند چشم انداز و سیاست های کلی نظام، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در زمینه علم و فناوری نظر یکسان دارند و این خود ارزش و جلوه این اقدام را زیبا و شایسته و صدچندان می‌کند.

میرزاده ادامه داده است: تأکید مجدد نمایندگان در دوره دوساله مدیریت به این امر بسیار مهم که هماهنگ با فرآیند حفظ روند شتاب رشد علمی کشور و زمینه ساز اقتصاد دانش بنیان و اجرای اقتصاد مقاومتی است و از خروج تعداد زیادی از نخبگان و ژن‌های باهوش کشور و میلیون‌ها دلار ارز جلوگیری می‌کند، مایه امیدواری و دلگرمی جامعه علمی کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد در این نامه عنوان کرده است: اینجانب از طرف خود و همکارانم ضمن تقدیر و تشکر از حسن نظر و توجه 83درصد از مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تعهد می‌کنیم که با جدیت و قاطعیت برای توسعه تحصیلات تکمیلی که یک تقاضای بالای اجتماعی و مورد تأکید مقام معظم رهبری است، با استناد به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع ماده واحده قانون تأیید رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی و با حفظ استانداردهای علمی، نهایت کوشش را به عمل آوریم تا به سیل مشتاقان تحصیلات عالی در کشور پاسخی درخور توجه داده تا ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از مهاجرت تحصیلی کاهش یافته، رضایتمندی داوطلبان و خانواده‌های آنان افزایش یابد و مشارکت ایران در تولید جهانی علم و فرآیند تبدیل علم به ثروت فراهم شود.

میرزاده در این نامه آورده است: مسلماً اجرای این طرح بزرگ توسعه علمی و فناوری نه تنها بار مالی بزرگی را از عهده دولت بر می دارد، بلکه باعث توسعه فرهنگی جامعه در بستری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور خواهد شد. در سند آمایش دانشگاه آزاد اسلامی که اخیراً تقدیم شورای عالی انقلاب فرهنگی شده است، امر توسعه تحصیلات تکمیلی با نگاه به آمایش سرزمین در استان های مختلف کشور با عنایت به دستور و نظر رئیس هیأت امنا و هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی دیده شده است که حاصل آن توسعه عدالت آموزشی و بومی گزینی در همه استان‌ها است.

رئیس دانشگاه آزاد در این نامه ابراز امیدواری کرده است که مسئولان آموزش عالی کشور با تداوم همکاری‌های خود با این دانشگاه موجبات تحقق خواسته نمایندگان مجلس شورای اسلامی را بیش از پیش فراهم کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید