قدمت سه ساله قانون تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری/احتمال لغو این قانون وجود ندارد

0

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: جامعه باید به دنبال اجرای قانون تاثیر سوابق تحصیلی باشد چراکه هدف ما تربیت متخصص با معلومات است.

وی افزود: به هرحال جامعه از منابع مالی خود برای تحصیل دانشجویان هزینه می کند و باید نتیجه این هزینه را ببیند. افرادی که از ابتدا دقیق درس نخوانده اند و در آزمون نیز موفق نبودند، در تصمیم برای لغو این قانون نقشی ندارند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بیان کرد: سالهاست در دوره کارشناسی ارشد و PHD ،20 درصد تاثیر معدل اعمال می شود.قانون اعمال سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری نیز از سه سال پیش تصویب شد و دلیلی برای لغو آن وجود ندارد.

محمدحسین پورکاظمی نحوه تاثیر سوابق تحصیلی را در آزمون اینگونه توضیح داد: 85 درصد نمره اعلام شده آزمون دستیاری امسال، نمره دانشجو در آزمون ، 10 درصد آن نمره پیش کارورزی و 5 درصد نیز معدل دوران تحصیل وی است.

وی ادامه داد: در آزمون دستیاری امسال،شش هزار و900 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و کارنامه این افراد منتشر شده است. از این تعداد بیش از سه هزار نفر پذیرفته می شوند.

پور کاظمی عنوان کرد: ممکن است دانشجویی ادعا کند که در روز پیش از کارورزی شرایط نامساعدی داشته و به دلایلی نتوانسته است نمره بالاتری کسب کند. بنابراین برای اینکه دانشجویان متضرر نشوند تاثیر 15 درصدی سوابق تحصیلی در نتایج آزمون دستیاری مثبت است، یعنی چنانچه نمره کنکور دانشجویی به گونه ای باشد که اگر 15 درصد را در معدل تاثیر دهیم موجب کاهش نمره کل شود، این میزان معدل تاثیر داده نمی شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید