قدم بزن…پول بگیر!

0

قدم بزن...پول بگیر!

 

بی تحرکی و تنبلی و به دنبال آن اضافه وزن و چاقی ، از مشکلاتی است که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند و همچنین می تواند زمینه ساز مشکلات و بیماری های مختلفی برای آنها باشد. در کنار آن، تغذیه نامناسب نیز یکی دیگر از عواملی است که می تواند روند فرآیند چاقی را سرعت ببخشد.


در دنیای امروزی و به ویژه در جوامع شهری ، مشغله های فراوان و شتاب زندگی ، فرصت کافی برای تغذیه مناسب را از خیلی افراد سلب میکند و همین امر باعث رونق مصرف فست فود و غذاهای آماده میان آنها می شود. از طرف دیگر ، پشت میز نشینی و کم تحرکی نیز با آن جمع می شود تا  به خوبی زمینه ساز دو عامل بالا برای چاقی افرادی از این دست باشد. راه حل پیشگیری این موضوع ، ابتدا تغذیه سالم تر و دوم اختصاص زمان کافی برای فعالیت های ورزشی است. مشکلی که اینجا مطرح می شود آن است که بعضی ادعا دارند که به کلی هیچ وقتی برای فعالیت هایی از این دست ندارند که بر فرض صحت ادعای آنها ، درصد کمی از افراد واقعا این گونه هستند. اکثریت دیگر حال و حوصله فعالیت جسمانی را ندارند و در اندک ساعت فراغتشان ترجیح می دهند استراحت کنند و به کار های دیگر بپردازند. برای اینکه دسته دوم این افراد را وادار به فعالیت و تحرک کنیم ، هیچ عاملی موثر تر از تشویق و ایجاد میل باطنی در آنها وجود ندارد. برنامه های مختلفی در سراسر جهان برای این کار تدوین شده است که یک نمونه داخلی آن ورزش های همگانی در پارک ها ، همایش های پیاده روی خانوداگی و غیره است. این برنامه ها تا حدودی مؤثر بوده اند، اما به تنهایی باعث نمی شوند که کسی به صورت منظم به ورزش بپردازند. اما چه می شد اگر کسی از شما در خواست می کرد که در ازای دریافت پول ، قدم بزنید؟

 

بی مورد نیست اگر پول را بهترین مشوق برای اکثر کارها بدانیم. همین موضوع نیز ایده ای شده است برای طراحی اپلیکیشنی که در ازای قدم زدن ، حاضر است پول پرداخت کند.Bitwalking نام برنامه موبایلی است که برای این منظور طراحی شده است. این برنامه در ازای هر 10,000 قدم یک واحد ارز دیجیتال به نام Bitwalking dollar به کاربران خود می دهد. بنیانگذاران این برنامه امیدوارند تا علاوه بر تشویق افراد ساکن جوامع پیشرفته به تحرک بیشتر ، برای ساکنین کشور های در حال توسعه و بعضا نیازمند نیز منبعی از درآمد ایجاد کنند. به عنوان مثال ، این شرکت در کشور مالاوی ، مراکزی را تاسیس کرده است که کاربران را در مدیریت و خرج اعتبار هایی که از این طریق کسب می کنند ، راهنمایی می کند.در نگاه اول این ایده فوق العاده به نظر می رسد اما مشخصا این شرکت برای پرداخت پول به کاربران خود نیاز به منابع مالی خواهد داشت. شرکت های تبلیغاتی و برند های ورزشی نیز نیازمند اطلاعات از بازار مصرف کنندگان خود هستند. به همین علت نیز Bitwalking  در صدد است تا با مشارکت با آنها و فروش اطلاعات مورد نیاز آنها از کاربران خود، نیاز های خود را تامین کند. این اپلیکیشن در حال حاضر در مرحله تست قرار دارد و برای استفاده از آن باید حتما از طرف شرکت دعوت شده باشید. برای ثبت نام این دعوتنامه می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید