قدیمی ترین جدّ ماقبل تاریخ بشر کشف شد+عکس

0

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، گروهی از دانشمندان موفق شدند میکروفسیل 540 میلیون ساله ای را در چین کشف کنند که به عنوان قدیمی ترین جد شناخته شده بشر به حساب می آید.

این فسیل که متعلق به یک موجود دریایی کیسه مانند است هیچ شواهدی از داشتن مقعد ندارد؛ این بدان معنی است که هرگونه مواد زائد داخل بدن از طریق دهان خارج می شود.

باور این دانشمندان بر این است که این موجود ابتدایی ترین نمونه از به اصطلاح دوم دهانیان به شمار می آید که یک طبقه گسترده بیولوژیکی شامل تعدای زیر گروه از جمله مهره داران است.

اگر نتیجه منتشره این کشف در مجله نیچر درست باشد این گونه تازه کشف شده جد مشترک طیف عظیمی از گونه ها می باشد. این بدین معناست که این کشف اولین گام در مسیر تکاملی است که منجر به ایجاد انسان در صدها میلیون سال بعد شده است.

این میکرو فسیل که با چشم غیرمسلح به صورت یک دانه ریز سیاه دیده می شود در زیر میکروسکوپ جزییات آرواره اش به خوبی دیده می شود.

Saccorhytus که اندازه ای در حدود یک میلیمتر دارد احتمالا بین دانه های شن در بستر اقیانوس زندگی می کرده است.

این فسیل در استان شا آنشی در مرکز چین پیدا شد و قدیمی ترین گونه شناخته شده از دوم دهانیان است. با پردازش حدود سه تن سنگ آهن برای رسیدن به این فسیل و پس از مطالعه در زیر میکروسکوپ الکترونی و با استفاد از اسکن سه بعدی این تیم توانست تصویری از این گونه نادر ارائه دهد.

این مطالعه توسط یک تیم بین المللی از دانشگاه ها از جمله محققان دانشگاه
کمبریج در انگلیس و دانشگاه نورث وست در چین با پشتیبانی همکارانی از
موسسات علمی در چین و آلمان انجام شد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید