قرار داد صد هزار پوندی هواوی و فرزند دیوید بکهام

0

قرار داد صد هزار پوندی هواوی و فرزند دیوید بکهام

امروزه در دوره ای از دنیای فناوری به سر میبریم که کمپانی ها از هر روشی برای تبلیغات محصولات خود استفاده میکنند و هزینه های هنگفتی را در این راه سر مایه گذاری میکنند که مسلما کار معقولانه ای است. امروزه میبینیم کمپانی هایی که در زمینه ی تبلیغات تاثیر گذار عمل میکنند، نتیجه ی بسیار بهتری از دیگر کمپانی هایی که توجهی به قسمت تبلیغات نمیکنند، دریافت میکنند و این در حالیست که برخی مواقع اختلاف کیفتی چندانی بین دو محصول وجود ندارد. شاید بتوان بهترین کمپانی ها در این زمینه را سامسونگ و اپل دانست که در حال حاضر به ترتیب برترین سازندگان دنیای گوشی های هوشمند هستند. پس از این دو، کمپانی چینی هواوی نیز مدتیست که در زمینه ی تبلیغات بسیار مثمر ثمر عمل میکند.

 

 

مطمئنا یکی از برترین و رایج ترین شیوه های تبلیغاتی، استفاده از سلبریتی ها یا همان افراد معروف است که معمولا این دسته از افراد را هنرمندان و ورزشکاران مطرح تشکیل میدهند. در هر صورت این گونه افراد طرفداران بسیار زیادی دارند و بسیاری به خاطر علاقه به فرد مشهور خود، حاضر به انجام هر کاری هستند و اینجاست که کمپانی سازنده میتواند از این فرصت استفاده کند.

اکنون به نظر میرسد کمپانی هواوی قراردادی جدید را با بروکلین بکهام، پسر دیوید بکهام بازیکن اسبق تیم ملی انگلیس و باشگاه هایی از جمله منچستر یونایتد و رئال مادرید به ارزش صد هزار پوند بسته است. همان طور که میدانید خانواده ی بکهام در زمینه ی مدلینگ فعالیت زیادی دارند و دیوید و ویکتوریا بکهام از جمله مدل های بسیار معروف و پر درآمد هستند. فرزندان این دو نیز در این زمینه فعالیت هایی دارند. در هر صورت قرارداد هواوی با بروکلین بکهام در حوزه ی تبلیغات بین المللی است و ارزش قرار داد برای یک نوجوان 17 ساله چشمگیر است. این در صورتیست که هواوی چند ماه پیش قراردادی به ارزش 6 میلیون دلار با لیونل مسی، فوق ستاره ی آرژانتینی باشگاه بارسلونا بست و به طور واضحی مشخص است که هواوی قصد دارد برند خود را در قسمت تبلیغات نیز به طور جدی مطرح کند.

مسی که به عنوان سفیر بین المللی هواوی شناخته میشود، در حال حاضر با مشکلات  مالیاتی در آرژانتین دست و پنجه نرم میکند و در این مورد گزارش مطمئنی وجود ندارد که آیا هواوی بعد از رخ دادن این اتفاقات برای مسی، قرار داد خود را با این بازیکن فسخ کرده است یا خیر. اما در هر صورت قراردادی که با فرزند دیوید بکهام صورت گرفته است، میتواند بازخورد های مثبتی را برای کمپانی به خصوص در کشور های اروپایی به دنبال داشته باشد. مخصوا اینکه بروکلین بکهام در شبکه های اجتماعی طرفداران بسیار زیادی داردکه اکثریت این افراد را نوجوانان و جوانان تشکیل میدهند و این میتواند انگیزه ی خوبی برای این افراد برای خرید محصولات هواوی باشد. نظر شما در این خصوص چیست؟ استراتژی هواوی را در زمینه ی تبلیغات چگونه ارزیابی میکنید؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید