قضاوت درباره «نفس گرم» زود است/ مسیر «ملیحه» تغییر می‌کند

0

به نقل از گیگر:

کارگردان «نفس گرم» می‌گوید هنوز برای قضاوت درباره این سریال زود است و اتفاقات جدیدی در مسیر زندگی «ملیحه» شخصیت اصلی داستان رخ خواهد داد.

 به گزارش سینماخبر،محمدمهدی عسگرپور کارگردان سریال «نفس گرم» که این شب ها از شبکه یک سیما روی آنتن می رود و انتقاداتی که به شخصیت ملیحه با بازی مرجانه گلچین در سریال می شود گفت: به نظرم هنوز زود است که درباره این سریال قضاوت شود چون کمتر از یک سوم آن پخش و از یک تا دو قسمت پیش سریال وارد فضای جدیدی شده است و تغییرات و فضاهای دیگری را هم به دنبال خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اتفاقا همه آنچه که من به دنبالش بودم آن فضای جدیدی است که در قسمت های بعدی به تصویر کشیده می شود و این قسمت ها که تا الان دیده‌اید به نوعی فضاسازی و پی‌ریزی برای ادامه داستان است و بعد از آن می توان قضاوت کرد.

عسگرپور در توضیح خود از روند داستانی سریال یادآور شد: مدل این سریال به این شکل است که ما باید اتفاقی را به شکل پلکانی دنبال کنیم. به طور مثال اگر قرار باشد ما با فردی بلازده مواجه شویم دو شکل دارد، در صورت اول بلا بر سر فرد نازل می شود و بعد عکس العمل او را مشاهده می کنیم اما شکل دومی هم دارد که مورد نظر من بود که شرایط قبل و بعد از بلا را درباره یک نفر به تصویر بکشیم. بنابراین لازم بود فردی را که قرار است به این بلا دچار شود کامل بشناسیم وگرنه شرایط برای معرفی شخصیت سخت می شود. من با وجود اینکه می دانستم چنین کاری سختی هایی دارد و حتی ممکن است قسمت های ابتدایی سریال با استقبال گسترده مواجه نشود اما باز هم سختی اش را به جان خریدم تا اتفاق مورد نظرم رخ دهد.

کارگردان «شیدایی» درباره نقدهایی که نسبت به اغراق در شخصیت پردازی ملیحه وجود دارد، اظهار کرد: من با واکنش هایی مواجه می شوم که سوال می شود چرا برای این شخصیت هاله ای از قداست بوجود آمده است، اما مساله ذهنی من این است که مگر ما چقدر معنویت را در شخصیت ملیحه بالا برده ایم؟ رفتار ملیحه تنها کمی از حد متعارف ذهنی بالاتر است و برای این است که وقتی دچار تحول می شود بتوانیم تضادی جدی را شکل دهیم. او زنی است که سعی می کند دروغ نگوید، از وقت خود برای خیر رساندن به دیگران استفاده کند و تلاش می کند با کلامش به دیگران آرامش دهد. اتفاقا این ویژگی ها چندان اغراق آمیز نیست اما ما در شرایطی زندگی می کنیم که چنین رفتاری عجیب و کمال گرایانه است.

کارگردان سریال «گل های گرمسیری» اضافه کرد: رفتار ملیحه می تواند خیلی هم متداول باشد اما باید نکته دیگری را هم در نظر گرفت اینکه در چنین اثری از طرف دیگر بام نیفتیم و کمال گرایی حالت اغراق آمیز به خود نگیرد تا بتواند تاثیر مثبت خود را بگذارد و به این ترتیب مدلی از الگوسازی را شکل دهد و زنان دیگر هم احساس کنند، می توانند به این شکل زندگی کنند و زندگی ملیحه چندان دست نیافتنی نیست.

عسگرپور در پایان با اشاره به مراحل مختلفی که در زندگی ملیحه شخصیت اصلی داستان «نفس گرم» وجود دارد، اظهار کرد: با این حال داستان در سریال «نفس گرم» مسیر دیگری را طی می کند و ملیحه با امتحانی مواجه می شود و مسیر زندگی او تغییر می کند و حتی بعضی از فضیلت هایش از دست می رود.

منبع:مهر

 

 

پاسخ دهید