قطع انگشت به خاطر ممنوع بودن استفاده از تلفن همراه

0

قطع انگشت به خاطر ممنوع بودن استفاده از تلفن همراه

حتما قبلا هم با این جمله مواجه شده اید که هر نوعی از تکنولوژی در کنار مزایای بسیار زیاد دارای معایبی نیز هست. این مورد به خصوص درباره تلفن های هوشمند صدق می کند. تا به حال گزارش های زیادی درباره بروز مشکلاتی در زمان بندی خواب کاربرانی که پیش از خواب از تلفن های همراه استفاده می کنند منتشر شده است. همچنین در هفته های گذشته نیز آمار تعجب بر انگیز و البته قابل تاملی درباره افزایش تعداد مرگ و میر به علت گرفتن عکس های سلفی نیز گزارش شده که می تواند نشان دهنده جنبه دیگری از روی منفی ماجرا باشد. اما موردی که امروز اخبار آن به گوش می رسد شاید بدترین در نوع خودش باشد.

ماجرا از این قرار است که یک پسر 11 ساله چینی که به شدت معتاد به استفاده از تلفن هوشمند بوده، زمانی که پدر و مادرش او را از استفاده از تلفن منع می کنند، انگشت اشاره خود را به نشانه اعتراض قطع می کند! آن طور که وب سایت Geek گزارش داده مادر این کودک به دلیل استفاده زیاد وی از تلفن همراه به او اجازه کار کردن با گوشی را نداده که منجر به جر و بحث بین آنها شده و بعدتر نیز پدر او هم وی را از استفاده از گوشی منع کرده، به همین دلیل این کودک 11 ساله به وسیله یک چاقوی آشپزخانه انگشت اشاره خود را قطع کرده است. در ادامه گزارش آمده است که پزشکان 3 ساعت برای پیوند زدن مجدد انگشت قطع شده تلاش کرده اند.

چنین اتفاقی می تواند برای بسیاری از پدر و مادرها در هر جایی از دنیا هشدار دهنده باشد. افزایش روز افزون استفاده از تلفن های همراه توسط کودکان و ناتوانی در برقراری تعادل برای استفاده از این ابزارها می تواند منجر به بروز حوادثی اینچنینی و حتی با عواقب بیشتر شود. به نظر می رسد متخصصین و روانشناسان می بایست هر چه زودتر مطالعات خود را برای بهبود این شرایط در نسل های بعدی آغاز کنند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید