قلاده هوشمندی که احساسات سگ را نشان می دهد+عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از کلیک،  یک زیست شناس ژاپنی این مشکل را با ساخت “اولین تصویرساز ذهنی سگ در جهان” حل کرده است.

نوار Inupathy که اینو در زبان ژاپنی به معنی سگ است، ضربان قلب سگ را اندازه گرفته و تعیین می کند که او در هر لحظه چه حسی دارد. این دستگاه کار خود را با  بررسی نرخ ضربان قلب(HRV) انجام می دهد. تیم سازنده این دستگاه می گوید که آن ها داده های HRV برای شادی، تمرکز، هیجان، و حالت آرامش جمع آوری کرده اند و در نظر دارند باز هم داده های بیشتری را به آن اضافه کنند. هر زمان که سگ هرکدام از احساسات را داشته باشد، قلاده ای که روی آن LED نصب شده، یک رنگ مختلف را نمایش می دهد. برای مثلا قرمز نشانه هیجان، آبی برای آرامش، سفید برای تمرکز و رنگین کمان برای شادی هستند.

قلاده هوشمندی که احساسات سگ را نشان می دهد+عکس

قلاده فوق می تواند از طریق بلوتوث LE(بلوتوث کم مصرف) به تلفن هوشمند متصل شده و در محدوده دسترسی می توان احساسات سگ را چک کرد.

قلاده هوشمندی که احساسات سگ را نشان می دهد+عکس

یوجی یاماگوچی، زیست شناسی که ایده این دستگاه را ارائه کرده است، در نظر دارد قابلیت های آن را ارتقا داده تا سلامت حیوان را نیز ارزیابی کند. البته این دستگاه در هنگام اندازه گیری نرخ ضربان قلب دقیق نیست و مشخص نیست با قیمت ۲۴۹ دلار تا چه حد دقیق کار خواهد کرد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید