قوانین موجود برای برخورد با متخلفین غذایی دست و ‌پا گیر است

0

مدیرکل آزمایشگاهی مرجع سازمان غذا و دارو گفت: قوانین موجود برای برخود با متخلفان غذا و دارو دست و پا گیر است و جریمه ناچیز نمی‌تواند به اصلاح شرایط کمکی کند.

دکتر رستگار مدیرکل آزمایشگاهی مرجع سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص وضعیت سلامت غذا و دارو در کشور گفت: سازمان غذا و دارو یکی از بازو‌های اجرایی وزارت بهداشت و درمان است که در مورد فرآورده‌های دارویی و غذایی بررسی‌هایی در زمینه‌ی سلامت و کیفیت محصولات انجام می‌دهد.

وی در خصوص تخلفات صورت گرفته در حوزه‌ی غذا و دارو عنوان کرد: امروزه تخلفات در زمینه غذا و دارو در دنیا بسیار زیاد شده است و قاچاق‌هایی در خصوص داروها و تجهیزات پزشکی و سود‌جویی و ‌تخلفاتی در زمینه‌ی مواد غذایی و فرآورده‌های آن صورت گرفته است. لذا به یک نظارت شدید و دقیق نیاز است. باید نظارت‌های فعلی تقویت گردد که برنامه‌هایی در این زمینه توسط وزارت بهداشت و درمان، سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

رستگار در خصوص نقش قوانین برای جلوگیری از تخلفات و تقلب‌های غذا و دارو تصریح کرد: قوانین سطح کشور در مقابل تخلفات پاسخگو نمی‌باشد. جریمه‌هایی که برای متخلفان در نظر گرفته شده است ناچیز می‌باشد بنابراین اگر بخواهیم شرایط را اصلاح کنیم باید تغییراتی در قوانین موجود اعمال کنیم. امیدواریم  در برنامه‌ی ششم قوانین خوبی توسط نمایندگان در زمینه برخورد با متخلفان مصوب شود. تا بتوانیم وظایف خود را به بهترین شکل موجود اجرا کنیم.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

 

لینک مطلب

پاسخ دهید