«قوچ‌ها» جایزه بهترین فیلم بلند جشنواره «تسالونیکی» یونان را از آن خود کردند!

0

به نقل از گیگر:

 

به گزارش سینماپرس، فیلم «قوچ‌ها» به کارگردانی «گریمور هاکانارسون» که امسال به عنوان نماینده سینمای ایسلند در جایزه اسکار ۲۰۱۶ معرفی شده است، جایزه «الکساندر طلایی» بهترین فیلم بلند را از جشنواره فیلم تسالونیکی یونان از آن خود کرد.

این فیلم که در جشنواره فیلم کن امسال نیز جایزه اصلی بخش «نوعی نگاه» را تصاحب کرد، روایتگر داستان دو برادر است که در دره‌ای دور افتاده در مناطق کوهستانی ایسلند زندگی می‌کنند و برای مدت بیش از ۴۰ سال است که با یکدیگر صحبت نمی‌کنند.

در سایر بخش‌ها نیز فیلم‌هایی از کشورهای آمریکای لاتین شامل کلمبیا‌، آرژانتین‌، مکزیک و ونزوئلا جوایز را از آن خود کردند.

«فرانسیسکو وراونه» فیلمساز آرژانتینی نیز جایزه الکساندر نقره‌ای بهترین فیلم را برای اولین فیلم بلند خود با عنوان «جاده به لاپاز» کسب کرد و «گابریل رسپتین» نیز برای ساخت فیلم « ۶۰۰ مایل» به عنوان بهترین کارگردانی جشنواره تسالونیکی شناخته شد‌، فیلمی که امسال به عنوان بهترین فیلم اول جشنواره برلین نیز معرفی شده بود.

فیلم «از دور دست» ساخته «لورنزو ویگاس» که امسال جایزه معتبر شیر طلایی جشنواره ونیز را برد نیز به جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد (آلفردو کاسترو) دست یافت.

«دوون کلر» نیز برای نقش آفرینی در فیلم «باغ وحش» محصول مشترک سینمای آلمان‌، یونان و آمریکا به عنوان برنده بهترین بازیگر زن در پنجاه و ششمین جشنواره فیلم تسالونیکی شناخته شد.

پاسخ دهید