قیمت سدان پرچم‌دار کادیلاک مشخص شد

0

گیگر :


تصاویری که از کادیلاک سی‌تی ۶ (CT6) می‌بینید، توسط این شرکت خودروساز آمریکایی ثبت شده‌اند. این سدان که در نمایشگاه نیویورک سال جاری معرفی شد، سدان پرچم‌دار کادیلاک خواهد بود. تولید این سدان قرار است در ماه ژانویه ۲۰۱۶ آغاز شود و در ماه مارس وارد بازار خواهد شد. سی‌تی ۶ قرار است با اتومبیل‌های سری ۷ بی‌ام‌و، اس-کلس مرسدس-بنز و اِی ۸ آئودی به رقابت بپردازد. با این حال این سدان در مقایسه با رقبایش چرخ‌های کوچک‌تری دارد، وزن آن کمتر است و تا آنجا که می‌دانیم با قیمت بسیار پایین‌تری عرضه خواهد شد.

قیمت پایه این سدان از ۵۴٬۴۹۰ دلار شروع می‌شود که هزینه تحویل ۹۹۵ دلاری را نیز در برمی‌گیرد. این سدان که نسبت به مدل قبلی یعنی سی‌تی‌اِس (CTS) ۹٬۰۰۰ دلار گران‌تر است، بر روی فروش سی‌تی‌اِس تأثیر نخواهد داشت؛ اما افرادی که سی‌تی ۶ را می‌خرند، به‌روزرسانی‌های مهمی را دریافت خواهند کرد. علاوه بر این، قیمت این سدان بسیار شبیه سدان‌های آلمانی است و ممکن است مشتریان سری ۵ بی‌ام‌و، ای ۶ آئودی و ای-کلس مرسدس-بنز را به سمت خود بکشد.

اگرچه قیمت پایه ۵۴٬۴۹۰ دلاری این سدان کادیلاک بسیار پایین‌تر از قیمت پایه ۸۱٬۳۰۰ دلاری سری ۷ بی‌ام‌و، قیمت ۸۱٬۵۰۰ دلاری ای ۸ آئودی و قیمت ۹۵٬۶۵۰ دلاری اس-کلس مرسدس-بنز است؛ اما تجهیزات استاندارد این سدان در حد اتومبیل‌های مذکور نیست. به عنوان مثال، مدل پایه سی‌تی‌ ۶ از یک موتور ۲٫۰ لیتری توربو شارژ ۴ سیلندر بهره می‌برد که ۲۶۵ اسب بخار توان دارد و از دیفرانسیل عقب برخوردار است. این موتور اصلاً قابل مقایسه با موتور رقبای لوکسش نیست. با این حال، خبر خوب این است که شرکت کادیلاک با دریافت تنها ۲۰۰۰ دلار بیشتر، یک موتور ۳٫۶ لیتری V6 با ۳۳۵ اسب بخار توان و دیفرانسیل تمام چرخ در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر به دنبال عملکرد بالا هستید، شرکت کادیلاک یک رانشگر برتر به شکل یک موتور ۳٫۰ لیتری توربو شارژ دوقلو V6 با توان ۴۰۰ اسب‌بخاری نیز ارائه می‌دهد. قیمت این مدل که نسبت به مدل پایه دو برابر توان دارد، ۶۵٬۳۹۰ دلار است. با هر موتوری که انتخاب کنید، جعبه‌دنده اتوماتیک ۸ سرعتی وجود خواهد داشت. همچنین این شرکت از یک مدل هیبریدی پلاگین با توان ۳۳۵ اسب بخار و گشتاور ۴۳۲ پوند بر فوت نیز صحبت کرده است؛ اما این مدل به این زودی‌ها ارائه نخواهد شد.

گران‌ترین و پیشرفته‌ترین سی‌تی ۶، با علامت جدید پلاتینوم (Platinum ) عرضه خواهد شد و قیمت آن ۸۴٬۴۶۰ دلار خواهد بود. هنوز مشخص نیست این مدل به طور استاندارد چه تجهیزاتی دارد.

cover

پاسخ دهید