كارنامه مجدد آزمون دستيارى منتشر شد/آغاز انتخاب رشته از شنبه

0

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از انتشار کارنامه داوطلبان آزمون دستیاری خبر داد و گفت: داوطلبان از شنبه 23 تا 25 مرداد فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

رییس مرکز سنجش و آموزش پزشکی وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به مصوبه اخیر وزارت بهداشت مبنی بر عدم تاثیر سوابق تحصیلی در نتایج آزمون دستیاری پزشکی بیان کرد: بر اساس این مصوبه 19 درصد تاثیر سوابق تحصیلی در کارنامه‌ها حذف شد و کارنامه‌های جدید امروز منتشر شد.

وی گفت: کارنامه‌های جدید شرکت کنندگان این آزمون بدون در نظر گرفتن سوابق تحصیلی و تنها بر اساس نتیجه آزمون آنها است. 

رییس مرکز سنجش و آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه این آزمون در اردیبهشت برگزار و نتایج اولیه آن نیز حدود یک ماه پیش اعلام شده، تصریح کرد:‌ از 6 هزار و 970 نفر مجاز به انتخاب رشته در نهایت 3 هزار و 390 نفر قبول شده و از مهر مشغول به تحصیل می شوند.

وی مشاهده ظرفیت‌ها و رشته‌ها برای انتخاب رشته صحیح  و دقیق را ضروری خواند و یادآور شد: نتایج نهایی انتخاب رشته آزمون دستیاری اواخر شهریور اعلام می شود.

گفتنی است؛ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌محل چهل وسومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی درسایت سنجش پزشکی منتشر شده و داوطلبان از شنبه 23تا 25مرداد فرصت دارند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید