لامبورگینی Centenario ترکیبی از خلاقیت و سنت

0

گیگر :

سال ۲۰۱۶ صدمین سال تولد موسس لامبورگینی فروچیو لامبورگینی می‌بود، و این خودروساز افسانه‌ای ایتالیایی این روز را با ۴۰ ابرخودرو بسیار محدود سِنتِنِریو جشن می‌گیرد. این طراحی که تنها یکبار تولید خواهد شد بدنه‌ای از فیبر کربن و قدرتمندترین موتور لامبورگینی تا به امروز را دارد. خروجی این موتور ۷۷۰ اسب‌بخار می‌باشد که در برابر استاندارها بوگاتی کایرِن ۱۵۰۰ اسب‌بخار، کوئنیگزگ ریجرا، عجیب و جالب به نظر می‌رسد، اما این سِنتِنِریو را از ۰ تا ۱۰۰ در ۲.۸ ثانیه می‌رساند. این با هر استانداردی که حساب کنید بسیار سریع است.

برای لامبورگینی سنتنریو جشن میراث موسس آن و سنت او برای جلو بردن مرزهای عملکرد می‌باشد. این خودرو قبل از مالیات ۱.۷۵ میلیون یورو قیمت دارد. تمام ۴۰ لامبورگینی سنتنریو (۲۰ کوپه و ۲۰ رودستر) به گروه مشتریان ویژه‌ای نزدیک به لامبورگینی فروخته شده‌اند. این کمپانی اظهار دارد که می‌خواهد سنتنریو رانده شود و نه تنها در یک جا در موزه شخصی کسی بشیند.

“از نظر استاندارد‌های لامبورگینی، سنتنریو تقریبا مهار شده”

با در نظر گرفتن طراحی‌های معروف تهاجمی لامبورگینی و تولیدهای تنها یکبار مانند Egoista، سنتنریو مهار شده به نظر می‌رسد. ظاهر فیبر کربنی بیرون خوردور نگاهی سنگین و متین را به آن می‌دهد و تنها چند رنگ خوش ذوق زرد شناسه لامبورگینی را دارا می‌باشد. هیچ ساختار فرازمینی و اشکالی با زوایای عجیب که چشم را شکه می‌کند وجود ندارد. بیشتر شبیه به یک آونتادور خط دار می‌باشد، با این وجود لامبورگینی سنتنریو را به هر رنگی که مشتری بخواهد در می‌آورد، و همچنین لامبورگینی خودرو را با سیستم سرگرمی-اطلاعاتی CarPlay اپل مجهز کرده است.

موتور V12 سنتنریو با طراحی سبک خورو همراه شده، وزن آن کمی بالای ۱.۵ تن می‌باشد و به آن نسبت قدرت ۱.۹۷ کیلو بر اسب‌بخار را می‌دهد. این، مانند هر لامبورگینی دیگری، شاهکار مهندسی فوق‌العاده‌ای می‌باشد و احتمال زیاد رانندگی و شنیدن صدای آن شبیه به یک رؤیا می‌باشد. ما که نمی‌دانیم، ولی امیدواریم که یک از اعضای گروه فرا انحصاری که صاحب آن خواهد شد آن را به ما برای یک تست رانندگی قرض دهد.


cover

پاسخ دهید