لاک پشت های تاجیکستانی لذیذترین غذای چینی ها

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایرنا، سازمان حفظ محیط زیست تاجیکستان، صید لاک پشت و قاچاق آن به کشور چین را ممنوع اعلام کرد.

گمرک تاجیکستان بار‌ها به موارد جلو‌گیری از قاچاق لاک پشت به کشور چین خبر داده است. گوشت لاک پشت در چین به عنوان یک خوراک لذیذ خریداران زیادی دارد. چینی های ساکن در تاجیکستان نیز بی میل به خوردن گوشت لاک پشت نیستند.

مسئولان سازمان مهاجرت تاجیکستان می‌گویند که طی یک سال گذشته تعداد مهاجران کاری از چین به این کشور 30 درصد افزایش یافته و هم اکنون تعداد آنها به شش هزار و 500 نفر رسیده‌ است.

«عبد قادر خان مسکیو» رئیس واحد نظارت و حفظ نباتات و حیوانات سازمان حفظ محیط زیست تاجیکستان به رسانه های محلی گفت: تصمیم ممنوعیت صید لاک پشت و وارد شدن نام آن در فهرست کتاب قرمز، به منظور جلوگیری از انقراض این گونه جانوری به پیشنهاد موسسه زیست شناسی و انگل شناسی آکادمی علوم اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه آمار دقیقی از جمعیت لاک پشت های تاجیکستان در دست نیست، افزود: کار سرشماری لاک پشت های این کشور را انستیتو آکادمی علوم در دست اجرا دارد.

مسکیو گفت: با وارد شدن لاک پشت به «کتاب قرمز» شکار آن ممنوع شده است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

در بازار و سامانه های اینترنتی تاجیکستان اعلامیه هایی با عنوان «هر لاک پشت را 40 سامانی می خریم» مشاهده می شود. هر سامانی (واحد پول تاجیکستان) حدود هفت هزار ریال ایرانی است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید