لباسشویی،قاتل رابطه زناشویی/”ماشین لباسشویی” نابارورتان می کند!

0

برخی مشکلات و بیماری ها در افراد تنها به دلیل نقص ژنتیکی نیست و به دلیل مشکلات محیطی پیرامون محل زندگی و کار است و می تواند به دردسرهایی بزرگ در زندگی خانوادگی و نابودی آن منجر شود.

گفتنی است، لباس ها مواد آلاینده  شیمیایی در هوا و محیط زیست را جذب می کنند و با شستشو توسط پودرهای ماشین لباسشویی که دارای مواد سمی و حساسیت زا هستند، آلودگی وارد جریان های آبی می شوند و به این ترتیب آب رودخانه ها و دریا ها آلوده می شود.

مواد آلاینده معمولاً ازوسایلی چون مبلمان، کامپیوتر، لوازم الکترونیکی و بویژه وسایلی که دارای اجزای پلاستیکی بویژه فتالات هستند به لباس ها چسبیده و با شستشو و ورود به آبهای آزاد می توانند اکوسیستم محیطی را آلوده کرده و باعث بروز مشکلاتی چون همچون کاهش احساسات، باروری و نقص های تولد مادرزادی و ضریب هوشی کم در نوزادان شوند.

تحقیقات کارشناسان دانشگاه تورنتو نشان داده است که پنبه و پارچه های از جنس پلی استر می توانند به میزان زیاد آلودگی وارد محیط زیست کنند.

علاوه بر انسان ها، گیاهان و حیوانات نیز تحت تاثیر مواد شیمیایی موجود در الیاف صنعتی پارچه ها با کاهش نرخ باروری بنا به آمارهای متخصصان مواجه شده اند.

تحقیقات دانشمندان انگلیسی به تازگی نشان داده است که نوعی الیاف صنعتی در صنایع نخ ریسی یکی از عوامل بسیار تاثیر گزار در آلودگی دریاها است زیرا در اجزای آن الیاف پلی استر به کار رفته و هنگام شستشو وارد آب شده و به شدت خطرناک است.

فتالات ها به عنوان ماده شیمیایی بسیار خطرناک همچنین در انواع کفپوش ها، ظروف و لیوان های یکبار مصرف ، البسه، افشانه ها، پتو ، لحاف ، رنگ دیوارها و بسیاری از وسایل و ملزومات زندگی امروزه وجود دارند و به همین ترتیب نرخ باروری در جوامع بویژه کشورهای صنعتی افزایش یافته است.

کارشناسان بر این اساس به افراد توصیه می کنند برای حفظ سلامت حتی الامکان از محصولات شیمیایی در زندگی خود کمتر استفاده کنند، استفاده بیش از حد از افشانه ها و پودرهای لباسشویی بیش از حد نیاز لباس می توانند باعث بازگشت بیماری در دراز مدت به فرد و یا فرزندان  شود.

زنان باردار و نیز افرادی که دچار بیماری آلرژی و یا مشکلات باروری هستند بهتراست از مایع لباسشویی که قابلیت تحریک پذیری و آلودگی کمتر محیط زیست وتحریک سیستم ایمنی بدن را دارند استفاده کنند تا دچار حساسیت و مشکلات آلرژیک نشوند.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید