لباس ضد ابتلا به ویروس زیکا مخصوص مسابقات المپیک ریو +عکس

0

مسابقات المپیک در کشوربرزیل به زودی آغاز می شود اما نگرانی ها از بابت سلامت ورزشکاران و تماشاچیان به خاطر بیماری هایی چون زیکا باعث ورود فناوری های پیشگیرانه درمانی به این رقابت ها شده است.

گفتنی است، این لباس دارای خواص ضد میکروبی است و می تواند از پارو زنان در مقابل عفونت های باکتریایی ، نیش حشرات و پشه های ناقل انواع بیماری ها و نیز بیماری های ناشی از فاضلاب های انسانی و صنعتی تا حد زیادی حفاظت کند.

لباس ضد ابتلا به ویروس زیکا مخصوص مسابقات المپیک ریو +عکس

محققان فیلادلفیایی اعلام کرده اند که این لباس می تواند به سرعت آب را از روی بدن ورزشکار را دفع کند و در ساخت آن ازپیشرفته ترین دستاوردهای حوزه نساجی و صنایع الیاف استفاده شده است.

لباس قایقرانی بدون هیچ وسیله الکترونیکی است و امنیت مسابقات و عدم تقلب در انتقال داده ها را رعایت می کند و قیمت آن در حدود 60 دلار است.

با این حال به دلیل اینکه لباس فوق، تمام بدن ورزشکار را نمی پوشاند امکان ابتلا به بیماری و یا گزیده شدن توسط حشرات با درصدی وجود دارد.

چندی پیش در جریان یک مسابقه تمرینی یکی از  پارو زنان ایالات متحده به دلیل قایقرانی در رودخانه ای در ریودوژانیرو به خاطر آلوده شدن بدن توسط باکتری های گوشتخوار MRSA ،تحت درمان قرار گرفت که از طریق فاضلاب شهری وارد جریان رودخانه شده بودند.

کمیته المپیک ریو 2016 اعلام کرده است که ایمنی و سلامت ورزشکاران  جزو اولویت های اصلی در جریان مسابقات است اما در کنار این موضوع آب آلوده ، ویروس زیکا و ابتلا به بیماری های فصلی موضوعی اجتناب ناپذیر است.

منبع: newsweek

 انتهای پیام/

 

 

لینک مطلب

پاسخ دهید