لزوم تدوین طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان

0

رییس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه فردوسی مشهد از تدوین طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان خبر داد و گفت: این برنامه در دستور کار وزارت علوم است.

طاهری رییس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه فردوسی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  درباره تاکید وزیر علوم بر ساماندهی ناهتجاری‌های قامتی دانشجویان گفت: به این منظور مراکز مشاوره ورزشی دانشگاه‌ها طی چند سال اخیر تشکیل شده است.

وی ضمن بیان این مطلب که تاکید وزارت علوم روی این مراکز دو سال اخیر بیشتر شده است، افزود: در دانشگاه فردوسی مشهد هر سال سلامت دانشجویان جدیدالورود پایش می‌شود تا علاوه بر آگاهی از اطلاعاتی چون اندازه گیری وزن مطلوب، میزان چربی، ناهنجاری های قامتی و.. علایق ورزشی دانشجویان مشخص شود.

رییس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: حدود شش ماه است که پیگیری و تدوین طرح پایش سلامت مداوم تمام دانشجویان را در دستور خود داریم تا بررسی سلامت جسمانی، فقط در ترم اول دانشجویان نباشد و حداقل سالی یکبار به این کار پرداخته شود.

به گزارش خبرنگار ، محمد فرهادی وزیر علوم اجرای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان در سه سطح آمادگی جسمانی، تندرستی و شناسایی ناهنجاری های قامتی و توجه به دروس عمومی تربیت بدنی یک و ۲ و اهتمام به شناسایی استعدادهای ورزشی دانشجویان را از برنامه های وزرات علوم در این حوزه اعلام کرد.

به گفته وی مشارکت دانشجویان در نظام تصمیم سازی گروهی امور ورزشی، تکمیل فضاهای ورزشی نیمه ساز، تجهیز ۱۰۰ خوابگاه دانشجویی به وسایل ورزشی و تندرستی، رتبه بندی کیفی فضاها و امکانات ورزشی دانشگاه ها از دیگر برنامه های وزارت علوم است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید