لزوم توجه به تک نوبته شدن مدارس

0

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: 22درصد مدارس این منطقه دو نوبته هستیم و باید این شاخص‌ها ترمیم شود.

علیرضا کمره‌ای مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ، در خصوص کمبودهای فضا و تجهیزات مدارس در سال تحصیلی آینده برای شهرستان‌های استان‌های تهران گفت: در شهرستان‌های استان تهران تراکم دانش‌آموز و همچنین قدمت ساختمان مدارس بالا است لذا برای بهبود این وضعیت بایستی برنامه‌ای در نظر گرفته شود.

وی بیان اینکه سازمان نو سازی و تجهیز مدارس مسئول اصلی تأمین ساخت و ساز فضای آموزشی است ادامه داد: آموزش و پرورش فقط نقش بهره‌بردار از این فضا‌ها را ایفا می‌کنند و باید امکانات مناسبی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه 28 درصد دانش‌آموزان مدارس در شهرستان‌های استان‌های تهران در نوبت دوم فعال هستند گفت: بر اساس شاخص‌ها باید این وضعیت برطرف شود در واقع 28 درصد دانش آموز نوبت دوم در 22 درصد از مدارس شهرستان‌های استان تهران مشغول به تحصیل هستند.

کمره‌ای اظهار کرد: علاوه بر تک شیفت کردن مدارس نیاز دیگری که به شدت احساس می‌شود کاهش سرانه دانش‌آموزی در کلاس‌های درس است که اکنون عدد آن 38 دانش‌آموز بوده و باید به تعداد 30 دانش‌آموزان کاهش یابد.

وی با بیان اینکه حجم بالایی از نیاز‌ها در مدارس شهرستان های استان‌ها را وجود دارد اظهار کرد: بیشترین حجم نیاز به فضای آموزشی در حوزه شهرستان رباط‌ کریم، بهارستان و شهر قدس وجود دارد.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید